reklama

La Manchem propluje ruská letadlová loď, Británie sem vyšle fregatu a letadla

Velká Británie vyslala svou válečnou fregatu HMS Richmond, aby sledovala pohyb ruské letadlové lodi Admirál Kuzněcov. Ta míří ze Severního moře skrz Lamanšský průliv pravděpodobně k syrským břehům. Oznámilo to britské velení. Z přístavu Portsmouth ke sledování skupiny ruských plavidel zamířil i torpédoborec HMS Duncan.

Mohlo by vás zajímat

Ruská letadlová loď se do východního Středomoří vydala minulý víkend v doprovodu raketového křižníku Petr Veliký a protiponorkových lodí Severomorsk a Viceadmirál Kulakov. Podle NATO se ruské seskupení pohybuje v mezinárodních vodách, a alianční síly je proto budou jen sledovat bez jakékoli další akce.

Vzhledem k tomu, že na palubě Admirála Kuzněcova jsou bojové letouny a vrtulníky, doprovází fregatu Richmond na její monitorovací misi i britské královské letectvo, oznámila v Londýně armáda.

Součástí ruské flotily ve Středomoří je už řada torpédoborců, výsadkových lodí a lodí s protiponorkovými vrtulníky. Počátkem října se do oblasti přesunula ruská korveta Miraž vyzbrojená raketami s plochou dráhou letu Malachit, a dvě korvety Serpuchov a Zeljonyj Dol, na jejichž palubě jsou rakety s plochou dráhou letu dlouhého doletu Kalibr.

 

 

Zdroj: ČTK

La Manchem propluje ruská letadlová loď, Británie sem vyšle fregatu a letadla Foto: en.wikipedia.org

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.