reklama

„Lídr vstoupí do dveří jako lídr, důležité jsou pak oči a ruce,“ říká headhunterka Monika Kubičková

Headhunter si všímá už toho, jak člověk vstoupí do dveří. Lídr totiž vstoupí do dveří jako lídr. Říká headhunterka a aktivní horolezkyně Monika Kubičková a dodává, že chytrého člověka lze poznat podle očí. Důležité jsou pro ni také ruce. Kubičková na rádiu Zet v pravidelném pořadu Zet Light také řekla, že pro headhuntera je zásadní mít přístup k lidem v rozhodovacích pozicích. 

Další díly pořadu

Chtěla jste být vždy „lovkyní hlav“?

Myslím si, že je to geneze. Jako většina z nás jsem začínala v byznysu a postupem času jsem pochopila, že lidé jsou to, co mě v životě baví. Spojení byznysu a lidí, je to, co prostě dělám a to, co umím.

Vy se živíte tím, že vyhledáváte vhodné kandidáty na střední a vrcholové manažerské pozice. Jak tento byznys po krizi v Praze funguje?

Přidaná hodnota headhuntera je vždy zásadní. Jednak potřebujete třetí stranu. Potřebujete někoho, kdo má přístup k exekutivním lidem, kdo s nimi dokáže dobře hovořit, kdo s nimi dokáže jednat a zjistit jejich zájem a samozřejmě pak hodnotit, zda jsou vhodní pro tu danou pozici. Pak potřebujete někoho, kdo dobře rozumí byznysu. Takže vám dokáže doporučit, jak se zorientovat v těch lidech, o kterých si myslíte, že je znáte. Domníváte se, že jsou vhodní pro tu danou pozici. Pak si myslím, že je tam velká přidaná hodnota takového strukturovaného přístupu, kdy procházíte systematicky tím trhem a víte, kde jsou ti konkrétní lidé, které pro tu pozici potřebujete a jak se k nim dostat.

Tipl bych si, že Ve vašem oboru máte takříkajíc prst na tepu ekonomiky. Jak se tedy zakázky v headhuntingu vyvíjejí po prudkém propadu během krize, kdy asi i vaše zakázky prudce klesly? Můžeme být optimisté z hlediska vývoje české ekonomiky?

Kdybych to dokázala měřit třeba růstem obratu naší firmy, tak pořád to jsou desetiprocentní růsty. Myslím si, že se ekonomika vyvíjí pozitivně. Objem práce je dejme tomu stabilní a rostoucí. My to neměříme moc podle jednotlivých zemí, protože jsme globální společnost a máme velkou prezenci v celém regionu. Samozřejmě je tam cyklický vývoj. Střední a východní Evropa na tom nebyla posledních nejméně pět let dobře. Oproti tomu jiné regiony rostly dvojciferným tempem. Teď se zvedá samozřejmě i ta střední a východní Evropa. Jsou obory, kde je růst rychlejší a obory, kde je růst pomalejší. Když vezmu to, čemu se já věnuji - jde o bankovnictví, finance a profesionální služby - tak by se samozřejmě dalo pořád říci, že bankovnictví je přezaměstnané. Pořád je tam tedy spousta interních zdrojů, které ty instituce mohou použít. Myslím si, že je to správně, protože je dobré se nejdříve podívat domů a pak se teprve podívat ven.

Ve vašem oboru musíte mít asi velmi vyvinutý cit pro lidi. Řekněte nám nějaké své tajemství, jak poznáte toho správného člověka? Máte něco, co vám o člověku hodně řekne? Díváte se, jestli má čisté boty nebo jestli se slušně chová? Máte něco nestandardního, čeho si u každého všimnete a hodně vám to o tom člověku řekne?

Určitě, člověk si všimne toho, jak druhý vstoupí do dveří. Nemám ráda ten první dojem, těch pár sekund, kdy si o člověku uděláte obrázek. Nicméně si ho prostě uděláte. CEO vám vstoupí do dveří jako CEO. Lídr vám prostě vstoupí do dveří jako lídr. Já si myslím, že poznám chytrého člověka i podle očí. Ta hloubka tam je nebo není. Pak jsou strašně zajímavé ruce.

 

 

Záznam nejnovějšího dílu pořadu Zet Light s headhunterkou Monikou Kubičkovou, který připravil a moderoval člen představenstva Českého fondu půdy a bývalý ředitel Investiční společnosti České spořitelny Martin Burda, si můžete poslechnout v playeru výše.

Starší díly pořadu Zet Light najdete ZDE.

 

Zdroj: Zet

 

„Lídr vstoupí do dveří jako lídr, důležité jsou pak oči a ruce,“ říká headhunterka Monika Kubičková Foto: Monika Kubičková

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.