reklama

M. Moravcová, Bossa: Cena ropy klesne, vyplatí se soustředit na měny, spojené s ropnou ekonomikou

Analytička investiční společnosti Bossa Michala Moravcová se domnívá, že cena ropy může  poklesnout až k úrovni 50 dolarů za barel. Důvodem bude udržení úrovně těžby kartelem OPEC a stále větší objem produkce ve Spojených státech.  

Mohlo by vás zajímat

Cena ropy klesla na nové pětileté minimum, aktuálně se pohybuje kolem 67 dolarů za barel. Podle některých analytiků může cena ještě dále klesat, a to až na 45 dolarů za barel v příštím roce. Proto „půjdou ceny ještě dál dolů. Ještě není čas nakupovat. V této souvislosti bych se podívala i na měny, které souvisejí s vývojem ceny ropy, například kanadský dolar, norská koruna nebo ruský rubl.“ říká v pořadu Investice Zet Michala Moravcová.

Z těchto tří měn Moravcová očekává posilování kanadského dolaru. „Kanadská ekonomika je na tom poměrně dobře. Je hlavně výrazně spojená s americkou ekonomikou, které se daří, a které by se mohlo dařit i v budoucím roce, a právě Kanada by z toho mohla těžit.“ řekla.

Toho, že Amerika profituje z nízké ceny ropy, si všímá i druhý host pořadu Investice Zet, ekonom GE Money Bank Filip Fyrbach. Ten připomíná situaci německé ekonomiky v roce 2008, kdy na ni dopadl pokles cen ropy velmi nepříznivě.  „Firmy těžebního sektoru v tuto chvíli přestanou investovat, zamrazí investiční plány a nebudou kupovat vybavení, které právě německá ekonomika produkuje.“ řekl Fyrbach.

 

Celý záznam rozhovoru si můžete poslechnout v playeru výše.

Investice Zet je pravidelný pořad ve vysílání Studia Zet, který je připravován s Investičním webem. Hosté v něm diskutují na téma aktuálních událostí a hodnotí jejich dopad na vývoj kapitálových trhů.

M. Moravcová, Bossa: Cena ropy klesne, vyplatí se soustředit na měny, spojené s ropnou ekonomikou Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.