reklama

Maďarsko uvolní do čínského fondu pro Evropu 100 milionů korun

Maďarská Magyar Export-Import Bank vloží 100 miliony eur (přes 2,5 miliardy korun) do čínského SINO-CEE Fund. Jde o fond, který je zaměřený na investice ve střední a východní Evropě. Fond chce získat celkem 10 miliard eur. Informovala o tom ve čtvrtek agentura Reuters.

Mohlo by vás zajímat

Mezi státy tohoto regionu je Maďarsko největším příjemcem čínských investic, podle zprávy fondu jejich hodnota překročí 300 milionů eur.

Fond byl založen v loňském roce v rámci snahy Pekingu vytvořit novou Hedvábnou stezku do jihovýchodní, jižní a střední Asie a dále na Blízký východ, do Evropy a Afriky.

Na rozvojové a investiční projekty hodlá Čína zemím střední a východní Evropy celkově poskytnout v přepočtu téměř 64 miliard Kč. Uvedl to v pondělí čínský premiér Li Kche-čchiang na zasedání zemí střední a východní Evropy a Číny v Budapešti.

 

 

Zdroj: ČTK

Maďarsko uvolní do čínského fondu pro Evropu 100 milionů korun Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Mohou se obyvatelé Zimbabwe těšit na budoucnost?

    Společnost ·

    Jaká bude budoucnost Zimbabwe po politickém pádu jejího dlouholetého prezidenta Roberta Mugabeho? Nebude jeho nástupce Emmerson Mnangagwa, ještě do nedávna jeho pravá …

  2. Ťok zůstane podle Zemana ministrem dopravy

    Společnost ·

    Dan Ťok (ANO) zůstane i v nové vládě ministrem dopravy. Vyplývá to alespoň ze středečního vyjádření české hlavy státu Miloše Zemana, který je aktuálně na návštěvě jižn…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.