reklama

Mall Group čeká letos tržby dosahující až na 17 mld. korun, zahraniční expanze pokračuje

Skupina e-shopů Mall Group letos předpokládá obrat dosahující na 650 až 670 milionů eur (16,5 až 17 miliard korun). Meziroční růst by se tak měl dostat na dvouciferná čísla. V rozhovoru o tom informoval spolumajitel Mall Group Jakub Havrlant. Jeho skupina Rockaway také po nákupu srovnávače cen Heureka.cz plánuje akvizice podobných portálů v dalších zemích.

Mohlo by vás zajímat

Mall Group by se měla v roce 2019 obrátit do zisku. "Plán, který budeme sestavovat příští rok na ten následující, by měl počítat s pozitivní bilancí,“ uvedl Havrlant.

Mall Group chce pokračovat v expanzi ve střední Evropě. Nyní působí v Polsku, Maďarsku, Chorvatsku, Slovinsku, na Slovensku a v ČR. „Je možné, že příští rok další země přidáme. Držíme se konzistentně regionu střední a východní Evropy,“ uvedl Havrlant.

„Ve všech zemích, kde působíme, rosteme poměrně agresivně. Všude jsme v první trojce co se týká e-shopu. Největší podíly na trhu máme v ČR, na Slovensku a ve Slovinsku. Také v Chorvatsku jsme po roce působení v top 3, ale myslím, že máme šanci se tam dotáhnout na první místo na trhu,“ dodal šéf Mallu.

Mall.cz v rámci zavádění tzv. partnerského prodeje přibral desítky nových partnerů. Jejich podíl by do budoucna měl tvořit až 15 procent obratu. Nově se také bude na stránkách e-shopu zobrazovat poloha objednané zásilky, zákazník tak nebude muset sledovat stránky různých kurýrních služeb či pošty. „Budeme spouštět příští týden 'parcel tracking' neboli možnost sledování objednávky. Zákazník tak kdykoliv transparentně uvidí, kde je zrovna jeho balíček,“ řekl Havrlant.

Prodej přes mobilní zařízení se letos v některých kategoriích zboží poprvé přehoupl přes polovinu. Například u dětského zboží dosahuje až 60 procent proti 40 procentům přístupů přes počítač. Naopak u bílé techniky je to kolem 30 procent.

Skupina PPF vlastní 40procentní podíl v Mall Group, dalších 40 procent mají podnikatelé Daniel Křetínský s Patrikem Tkáčem. Zbylých 20 procent vlastní právě investiční skupina Rockaway Capital Jakuba Havrlanta. Do skupiny kromě Mall.cz patří například specializované obchody CZC.cz, Vivantis, Proděti, BigBrands, Košík, Bux a Rozbaleno. Jen Mall.cz má nyní v nabídce 250 tisíc produktů.

Havrlantova investiční skupina Rockaway ovládla loni také srovnávač cen Heureka.cz. „Přikoupili jsme srovnávače cen i v jiných zemích. Dnes jsme na trzích ČR, Slovenska, Maďarska, Rumunska a Bulharska. Brzy přibudou další trhy,“ uzavřel Havrlant.

 

 

Zdroj: ČTK

Mall Group čeká letos tržby dosahující až na 17 mld. korun, zahraniční expanze pokračuje Foto: Michal Kvapil / Zet

reklama

Další články

  1. Mohou se obyvatelé Zimbabwe těšit na budoucnost?

    Společnost ·

    Jaká bude budoucnost Zimbabwe po politickém pádu jejího dlouholetého prezidenta Roberta Mugabeho? Nebude jeho nástupce Emmerson Mnangagwa, ještě do nedávna jeho pravá …

  2. Ťok zůstane podle Zemana ministrem dopravy

    Společnost ·

    Dan Ťok (ANO) zůstane i v nové vládě ministrem dopravy. Vyplývá to alespoň ze středečního vyjádření české hlavy státu Miloše Zemana, který je aktuálně na návštěvě jižn…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.