reklama

Mayová se postavila za Johnsona a vyvrátila spekulace ohledně jeho rezignace

Britská premiérka Theresa Mayová se v úterý postavila za svého ministra zahraničí Borise Johnsona. Stalo se tak po spekulacích médií o tom, že šéf diplomacie svou funkci opustí kvůli neshodám kolem její strategie ohledně odchodu země z Evropské unie. Informaci přinesla britská zpravodajská televize Sky News.

Mohlo by vás zajímat

Reportérka stanice Beth Rigbyová na twitteru uvedla, že na otázku, zda by měl být Johnson odvolán z funkce, Mayová odpověděla, že „Boris“ dělá svou práci dobře. Premiérka také vyslovila přesvědčení, že všichni její ministři v důležitých vládních resortech podpoří její strategii brexitu.

Ve čtvrtek bude o otázce jednat vláda na zvláštním zasedání. Své představy o budoucích vztazích Británie a EU po brexitu má Mayová přiblížit veřejnosti v pátečním projevu v italské Florencii.

Johnson se v sobotním vydání listu The Daily Telegraph vyjádřil optimisticky ohledně snadného vyrovnání se s EU ohledně brexitu. Dokonce zopakoval tvrzení z loňské kampaně, že Britové odchodem získají 350 milionů liber (10,4 miliardy korun) týdně díky tomu, že přestanou platit své příspěvky EU.

Britská média začala spekulovat, že Johnson tím zahájil útok proti Mayové, která má prý přijít ve Florencii se smířlivějším přístupem než doposud, s cílem nahradit ji v čele vládních konzervativců a tím pádem i v premiérské funkci.

 

 

Zdroj: ČTK

Mayová se postavila za Johnsona a vyvrátila spekulace ohledně jeho rezignace Foto: Jacek Wojnarowski / Shutterstock.com: Britský ministr zahraničí Boris Johnson

reklama

Další články

 1. Kyrgyzstán zuří kvůli Liglassu

  Byznys ·

  Obvinění z blamáže i volání po padání hlav ve vládě zní v Kyrgyzstánu v souvislosti s aférou okolo české firmy Liglass Trading. Ta měla podle dohody s kyrgyzskou vládo…

 2. Divoký katalánský podzim

  Společnost ·

  Někdy by se v tom člověk mohl i ztratit. Z médií se dozví, že se možná bude v Katalánsku hlasovat o nezávislosti na Španělsku. Ale současně, že by za protlačení refere…

 3. Trump: Venezuela se musí vrátit k demokracii

  Společnost ·

  Ve Venezuele musí být opět nastolena demokracie. V případě, že bude venezuelský prezident Nicolás Maduro pokračovat v autoritářství, jsou Spojené státy připraveny podn…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.