reklama

Ministři financí eurozóny zahájí jednání o nové pomoci pro Řecko

O nové finanční pomoci pro zadlužené Řecko budou na dnešní mimořádné schůzce v Bruselu jednat ministři financí eurozóny. Měli by se zabývat otázkou, jestli úsporná opatření a další reformy požadované po Řecku výměnou za tříletý záchranný program stačí na to, aby země mohla získat až 85 miliard eur v dalších úvěrech.

Mohlo by vás zajímat

Pokud se ministři nakonec rozhodnou záchranný program schválit, budou ho muset potvrdit ještě parlamenty v Německu a v několika dalších zemích eurozóny. Jestliže budou ministři chtít v předběžně sjednaném reformním programu udělat výraznější změny, mohlo by se schválení z jejich strany zdržet.

Řecko by pak pravděpodobně dostalo další překlenovací půjčku. Země totiž musí příští týden ve čtvrtek uhradit splátku Evropské centrální bance ve výši 3,2 miliardy eur (86,5 miliardy korun).

Jednání ministrů v Bruselu má začít v 15 hodin středoevropského času.

 

Zdroj: ČTK

 

Ministři financí eurozóny zahájí jednání o nové pomoci pro Řecko Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Varufakis: Záchranný program nebude fungovat

    Společnost ·

    Bývalý řecký ministr financí Janis Varufakis si myslí, že nový záchranný program, na kterém se Řecko dohodlo s věřiteli, nebude úspěšný. Varufakis to řekl v rozhovoru …

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.