reklama

Ministry zahraničí zemí EU čeká debata o útoku v Británii

Napjatá situace po nedávném útoku vojenskou nervovou látkou v Británii bude nejsledovanějším bodem dnešní schůzky ministrů zahraničí zemí Evropské unie v Bruselu. S okolnostmi a souvislostmi útoku v jihoanglickém Salisbury z počátku měsíce své kolegy seznámí britský ministr zahraničí Boris Johnson.

Mohlo by vás zajímat

Byl to právě Johnson, kdo minulý týden s pokusem o vraždu dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery spojil přímo ruského prezidenta Vladimira Putina. Ten tuto neděli s jasným náskokem vyhrál volby a obhájil svůj prezidentský mandát.

Moskva jakoukoliv souvislost s touto dva týdny starou událostí odmítá a Británie a Rusko už si vzájemně vyměnily řadu ostrých slov a vypověděly desítky diplomatů.

Z Ruska už navíc zaznělo, že použitá nervová látka mohla mít původ kromě jiného také v Česku či na Slovensku. Oba státy to jednoznačně odmítly, ČR bude na dnešním jednání v Bruselu zastupovat ministr zahraničí Martin Stropnický.

Johnson bude o dění kolem použití nervového plynu v britských ulicích dnes jednat také v centrále Severoatlantické aliance.

Šéfy diplomacií zemí EU dnes ale čekají také další témata. Mluvit budou například o vývoji na Ukrajině nebo o stále nebezpečném dění v Sýrii. U pracovního oběda se budou společně s jihokorejskou ministryní zahraničí Kang Kjong-whaovou zabývat situací na Korejském poloostrově.

 

Zdroj: ČTK

Ministry zahraničí zemí EU čeká debata o útoku v Británii Foto: Shutterstock

reklama

Další články

  1. V Rusku probíhají volby, hlasuje už i Moskva

    Společnost ·

    Do prezidentských voleb v Rusku se zapojila nejlidnatější centrální část země. V Moskvě se volební místnosti za silného mrazu otevřely v 8:00 místního času (6:00 SEČ).…

  2. Koncernu Volkswagen v únoru znovu stoupl odbyt

    Byznys ·

    Německý automobilový koncern Volkswagen pokračuje ve zvyšování odbytu, dodávky zákazníkům v únoru meziročně vzrostly o 7,2 procenta na 737 700 vozů. Informovala o tom …

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.