reklama

Na Investičním fóru vystoupí přední světový burzovní guru

Letošní Investiční fórum čeká bohatý program. Ponese se v duchu investičního výhledu na celý rok 2018. Jedním z hlavních hřebů bude podle pořadatele a organizátora Investičního fóra Petra Novotného přední světový burzovní guru a ředitel firmy Franklin Templeton Investments Mark Mobius. 

Mohlo by vás zajímat

Mark Mobius bude na Investičním fóru konkrétně hovořit o vývoji takzvaných emerging markets (neboli rozvojových trzích), mezi něž patří Čína, Indie, Brazílie nebo Rusko.

„S ním budeme hovořit o vývoji těchto trhů v letošním roce. Co se může dít s akciemi na takzvaným emerging markets a s nimi spojenými dluhopisy. Informace z první ruky podá Mark Mobius a uslyšíte je na Investičním fóru,“ říká Novotný na rádiu Zet.

Další klíčové téma budou představovat kryptoměny. Ty byly minulý rok divokou sázkou. Kdo si je vybral za svůj investiční nástroj, tak mohl podle Novotného vydělat až tisíce procent. I přesto jde ale o abnormální a velmi spekulativní sázku.

V současnosti se situace trochu mění ruku v ruce s tím, že se na ně navazují finanční instrumenty. Nejde pak pouze o odkup bitcoinu a stáhnutí si jej do peněženky.

„Je možné koupit různé deriváty, které kopírují vývoj. Takže kryptoměny jsou dnes mainstreamem a dostávají se mezi drobné investory. Samozřejmě je to stále spekulativní sázka, ale proč to nezkusit? O kryptoměnách se budeme bavit společně s kryptoanalytikem Josefem Tětkem a Jaroslavem Brychtou. Půjde o takovou diskuzi, co vlastně bitcoin a další kryptoměny v letošním roce předvedou,“ sdělil Novotný. 

 

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s organizátorem a pořadatelem Investičního fóra a šéfredaktorem Investičníweb.cz Petrem Novotným. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Na Investičním fóru vystoupí přední světový burzovní guru Foto: Investičníweb.cz

reklama

Další články

 1. USA pozastavily vojenskou pomoc Pákistánu

  Společnost ·

  Americká vláda opět pozastavila vojenskou pomoc Pákistánu v hodnotě víc než čtvrt miliardy dolarů (5,4 miliardy korun). Slibovanou podporu měl Islámábád dostat už loni…

 2. Jaký bude rok 2018 podle Donalda Trumpa?

  Společnost ·

  Americký prezident Donald Trump předpovídá úspěšný rok 2018. Před svým soukromým klubem na Floridě oznámil, že půjde o „úžasný a fantastický“ rok. Podle americké hlavy…

 3. Příjmy státu z DPH v posledních letech rostou

  Byznys ·

  Příjmy státu z daně z přidané hodnoty (DPH) v posledních letech trvale rostou. Zatímco celostátní inkaso DPH bylo za rok 2009 zhruba 254 miliard korun, předloni to byl…

 4. Co čeká Česko v roce 2018?

  Společnost ·

  Lednová volba prezidenta republiky, podzimní hlasování o obsazení obecních zastupitelstev a pokračující jednání o vytvoření vlády budou patřit mezi hlavní události, kt…

 5. Poslední den v roce podle Donalda Trumpa

  Společnost ·

  Americký prezident Donald Trump oslaví příchod nového roku ve své soukromé rezidenci Mar-a-Lago na Floridě. Už téměř dvě desítky let tu na Silvestra pořádá galavečer, …

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.