reklama

Na rezervaci nového elektromobilu Tesly se stojí fronty. Model 3 bude k dostání až za 2 roky

Americká automobilka Tesla Motors minulý týden spustila možnost rezervací na její nový elektromobil Model 3. Automobil si už objednalo více než 130 000 lidí. První zákazníci přitom podobu elektromobilu do dnešního rána ani nespatřili. A ani na dnešním odhalení nového modelu se toho podle šéfredaktora webového magazínu o dopravě Hybrid.cz Jana Horčíka moc nedozvěděli.

Mohlo by vás zajímat

„Design se velice podobá těm předchozím vozům od Tesla Motors. Někdo říká, že je to taková fúze Modelu S a Modelu X. Auto je ale menší, právě proto, aby mohlo být levnější,“ řekl na rádiu Zet Horčík. Cena nového elektromobilu má začínat na 35 tisících dolarech (zhruba 830 000 Kč). Pro srovnání -  Model S začíná na necelých 62 tisících dolarech. Příliš technických parametrů ale zakladatel automobilky Elon Musk moc nepředstavil. Snad pouze to, že nový automobil ujede na jedno nabití minimálně 215 mil (skoro 350 km).

Musk už dříve avizoval, že představení Modelu 3 bude rozdělené na dvě části. „Druhá část, kde bude odhaleno více detailů ohledně Modelu 3, se odehraje až někdy v příštím roce,“ prozradil Horčík. Právě na konci roku 2017 by měla být zahájena i jeho výroba.

Vedle odhalení nového Modelu 3 vyšlo také najevo, že Teslu opouštějí dva významní manažeři podniku. Zpráva se stala otazníkem pro finanční trhy, které spekulují, zda se událost může podepsat na důvěře investorů nebo na ceně akcií. Podle Horčíka se toho nejspíš firma obávat nemusí. „Cenu akcií to nijak výrazně neovlivňuje. Právě spíš odhalení nového auta by ji mělo posunout o kousek výš,“ řekl.

Stejně tak se Horčík domnívá, že se automobilka nemusí obávat konkurenčního elektromobilu, který se představí na konci tohoto roku. Největší americká automobilka General Motors tehdy hodlá představit elektromobil Chevrolet Bolt, který bude mít velice podobné parametry jako Model 3. „Tesle se podařilo něco podobného jako Applu. Vytvořila kult značky a lidé si raději počkají, ale budou moci jezdit Teslou,“ uvedl šéfredaktor.

 

 

Celý rozhovor o novém elektromobilu Tesly, Modelu 3, s šéfredaktorem webového magazínu o dopravě Hybrid.cz Janem Horčíkem si můžete poslechnout v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

 

Tesla Model 3 · Zdroj: ČTK/AP/Justin Prichard

Na rezervaci nového elektromobilu Tesly se stojí fronty. Model 3 bude k dostání až za 2 roky Foto: ČTK/AP/Steve Ringman

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.