reklama

Na Staroměstské radnici se představí litevští mistři fotografie

Od soboty budou na pražské Staroměstské radnici díla šesti předních litevských fotografů. Výstavu Litevští mistři fotografie a Gunars Binde, která bude k vidění do 9. října, pořádá Česká federace fotografického umění (ČFFU). V úterý 13.září se pak s dvěma autory budou mít možnost setkat osobně.

Mohlo by vás zajímat

Výstava představuje tvorbou šesti významných autorů, kteří proslavili pobaltskou fotografii po celém světě a jejichž  snímky jsou zastoupeny ve sbírkách mnoha světových galerií a muzeí.

Na své si přijdou milovníci portrétů i romantických snímků. Existencialismem ovlivněný Antanas Sutkus hypnotizuje diváka výmluvnými psychologickými portréty a silnými kompozicemi. Romualdas Požerskis zase vypráví cestu člověka časem a světem ve své rozsáhlé časosběrné sérii s liliputánem Alfonsem v hlavní roli. Ve fotografiích Alexandrase Macijauskase se odráží syrovost a zemitost litevského venkova a jeho malých velkých příběhů, které zachytil mimo jiné ve své kolekci z dobytčích trhů.

Pro poetický cyklus “Kvetení” Romualdase Rakauskase je charakteristická záplava jarních kvítků dotvářející autorovy umělecké vize. Tvorba pátého litevského fotografa Virgiliuse Šonty je zastoupena prostorově velkorysými snímky z baltského pobřeží či amerických pouští a emocionálním souborem fotografií dětí z litevských dětských domovů. Součástí rozsáhlé expozice na Staroměstské radnici je také výběr aktů a legendární soubor “Létající ženy” lotyšského klasika Gunarse Bindeho. 

Návštěvníci také mají příležitost se osobně setkat s Romualdasem Požerkisem a Gunarsem Bindem při autogramiádě, která se koná v úterý 13.září od 17:00 hodin ve výstavních prostorách.

 

 

Zdroj: Zet

Nude on a chair · Zdroj: Gunars Binde

Market · Zdroj: Alexandras Macijauskas

Blossoming · Zdroj: Romualdas Rakauskas

School is my home · Zdroj: Virgilius Šonta

Na Staroměstské radnici se představí litevští mistři fotografie Foto: Antanus Sutkus, J.-P. Sartre in Lithuania

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.