reklama

Na teroristickém útoku v Londýně se mohlo podílet více osob, policie zadržela druhého člověka

Britská policie je stále otevřená možnosti, že za páteční útok v londýnském metru je zodpovědná víc než jen jedna osoba. Podle médií to v sobotu večer řekl představitel protiteroristického útvaru policie Neil Basu. Při útoku byly zraněny tři desítky lidí, nikdo z nich nezemřel. Britská policie v souvislosti s pátečním útokem v londýnském metru v neděli zadržela druhého člověka. Jednadvacetiletý muž byl zadržen na západním londýnském předměstí Hounslow a teď je ve vazbě, sdělila médiím policie v prohlášení. Už v sobotu skončil v cele osmnáctiletý mladík, kterého policie dopadla v přístavu Dover na jihu Anglie.

Mohlo by vás zajímat

„Pokračujeme v několika vyšetřovacích verzích, a to velkým tempem,“ prohlásil Basu. „Naší prioritou je... identifikovat a lokalizovat jiné možné podezřelé osoby,“ dodal.

Policie v souvislosti s uvedeným útokem už v sobotu v Doveru zadržela osmnáctiletého mladíka, který je v případu osobou podezřelou z teroristického činu. Žádné podrobnosti zatčení bezprostředně sděleny nebyly.

Basu k tomu večer řekl, mladík byl zadržen ráno v části přístavu, ze které se odplouvá. Dodal, že při zásahu byl přístav částečně evakuován a že policisté při prohledávání prostoru našli blíže neurčené věci.

 

 

Zdroj: ČTK

Na teroristickém útoku v Londýně se mohlo podílet více osob, policie zadržela druhého člověka Foto: ČTK/AP/Tim Ireland

reklama

Další články

  1. Na čem všem nyní pracuje Muskova Tesla?

    Tech ·

    Ať to vezmete z jakékoliv stránky, Elon Musk musí být vnímán jako extrémně soutěživý a úspěšný člověk. Někdy se zdá, že ani nebe není pověstným Muskovým limitem. Jak j…

  2. Jaké jsou nejčastější důvody úmrtí lidí?

    Společnost ·

    Srdeční choroby a tabák vedly spolu s konflikty a násilím v roce 2016 k nejvíce úmrtím. Nejvíce zdravotních problémů v uplynulém roce přivodilo špatné stravování a duš…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.