reklama

Nad Atlantikem se vytvořila bouře Maria

Nad Atlantickým oceánem se vytvořila tropická bouře Maria, do pondělí pravděpodobně zesílí a přesune se nad některé z ostrovů, které nedávno zpustošil hurikán Irma. Uvedlo to americké Národní středisko pro hurikány (NHC).

Mohlo by vás zajímat

Bouře, kterou provázel vítr o rychlosti 85 kilometrů v hodině, byla lokalizována zhruba tisíc kilometrů východně od Malých Antil a mířila západním směrem rychlostí 31 kilometrů za hodinu. Během příštích pár dní by se měla přesouvat na severozápad. Středisko předpokládá, že v pondělí se Maria přiblíží ke karibským Leewardovým ostrovům už jako hurikán.

Ke břehům Severní Karolíny by se v pondělí mělo přiblížit oko hurikánu José a podél pobřeží se přesunout přes Virginii do Nové Anglie. Podle poslední zprávy NHC José způsobuje mohutné vlny, které ohrožují pobřeží Bermud, Baham, Hispanioly, Portorika i velké části východního pobřeží USA. Pohybuje se severním směrem rychlostí deset kilometrů za hodinu a provází ho vítr o rychlosti 129 kilometrů v hodině.

Hurikán Norma v sobotu odpoledne zeslábl na tropickou bouři, když se přiblížil k nejjižnějšímu cípu mexického poloostrova Baja California. Jeho vítr dosahuje rychlosti 105 kilometrů v hodině. NHC předpokládá, že v příštích dvou dnech bude Norma dále slábnout a pohybovat se na sever. Na poloostrov, kde se nacházejí také oblíbená turistická letoviska, by ale mohl přinést bleskové povodně.

 

Zdroj: ČTK

Nad Atlantikem se vytvořila bouře Maria Foto: Twitter / Forbes

reklama

Další články

  1. Na čem všem nyní pracuje Muskova Tesla?

    Tech ·

    Ať to vezmete z jakékoliv stránky, Elon Musk musí být vnímán jako extrémně soutěživý a úspěšný člověk. Někdy se zdá, že ani nebe není pověstným Muskovým limitem. Jak j…

  2. Jaké jsou nejčastější důvody úmrtí lidí?

    Společnost ·

    Srdeční choroby a tabák vedly spolu s konflikty a násilím v roce 2016 k nejvíce úmrtím. Nejvíce zdravotních problémů v uplynulém roce přivodilo špatné stravování a duš…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.