reklama

Nad územím Koreje přeletěly v reakci na hrozbu KLDR americké bombardéry

V reakci na páteční jadernou zkoušku Severní Koreje přeletěly nad Koreou dva americké strategické bombardéry, které jsou schopny nést atomové zbraně. Informaci přinesla agentura AP. Přelet měl podle ní demonstrovat americkou připravenost pomoci svému spojenci proti severokorejské hrozbě. 

Mohlo by vás zajímat

Bombardéry B-1B přeletěly podle AP v doprovodu amerických a korejských stíhaček přibližně 120 kilometrů od hranice obou znepřátelených států. Poté zřejmě zamířily zpět na svou základnu nacházející se na americkém tichomořském ostrově Guam.

Šlo o zjevnou reakci na již pátý a dosud nejsilnější jaderný výbuch, který severokorejský režim uskutečnil v pátek. Jižní Korea nedisponuje jadernými zbraněmi a v obraně proti nevyzpytatelnému severnímu sousedovi spoléhá na hrozbu, kterou pro Pchjongjang představuje americký jaderný arzenál.

Americký zvláštní vyslanec pro Severní Koreu Sung Kim dnes prohlásil, že KLDR jaderným testem projevila „nestoudnou a bezohlednou lhostejnost“ ke svým mezinárodním závazkům a její akce vyžaduje ráznou odpověď OSN. USA podle něho hodlají i nadále vést s KLDR dialog, který by režim přesvědčil o ukončení jeho jaderného programu.

 

 

Zdroj: ČTK

Nad územím Koreje přeletěly v reakci na hrozbu KLDR americké bombardéry Foto: Anatoliy Lukich / Shutterstock.com: Bombardér B-B1

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.