reklama

Návod na úspěch: Nespoléhejte na spravedlnost. Ta nebyla a ani nebude

Lidé ani společnosti se nemohou spoléhat na spravedlnost. Ta totiž nikdy nebyla a nikdy ani nebude. V pravidelném pořadu Návod na úspěch se na tom shodli autor knižních bestsellerů Ivo Toman a podnikatel a autor vzdělávacích programů Tomáš Kučera.

Mohlo by vás zajímat

Důkaz ohledně toho, že spravedlnost neexistujeme můžeme znázornit na nás lidech. Všichni jsme se narodili díky tomu, že spermie oplodnila vajíčko. Šlo přitom o jednu jedinou spermii z několika milionů. Do velkého boje se tak vydaly miliony spermií a jen jediná zvítězila. Z toho vyplývá podle Tomana otázka, proč se v životě dožadujeme vůbec nějaké spravedlnosti.

„Mám tady jeden fakt. Světová nadace pro studium holokaustu napsala seznam společností, které zneužívaly vězně koncentračních táborů. Ty firmy známe všichni. Jde například o Siemens, Knorr, Deutsche Bank, AEG, BMW, Volkswagen a Daimler-Benz. Připadá vám to spravedlivé,“ dotazuje se Kučera.

Dalším názorným příkladem může být podle Tomana velký požár v Londýně, jenž vypukl 2. září 1666. Kvůli němu tenkrát lehnul popelem takřka celý Londýn. Způsobil jej ovšem pekař krále Karla II. Ten přežil. Jeho služka, která ale za nic nemohla, zemřela.

Z těchto příkladů jednoduše vyplývá jedno ponaučení. Jestli chce mít člověk jednoduchý a úspěšný život, tak se musí smířit s tím, že je nespravedlivý.

„Nedoufejte v nějakou vyšší spravedlnost, že jsou nějaké boží mlýny, které melou. Nemelou. Znáte film Kladivo na čarodějnice? Jde o snímek podle skutečné události. Člověk, který způsobil, že spousta nevinných lidí šla na hranice a byli upáleni, nakonec umřel věkem v bohatství, které nakradl svým obětem. Jaký by byl závěr? Svět byl a bude nespravedlivý,“ uvedl Toman.

 

 

Návod na úspěch je pořad rádia Zet, kde se autor knižních bestsellerů Ivo Toman a podnikatel a autor vzdělávacích programů Tomáš Kučera dělí o rady tipy a zkušenosti.

Celý díl si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Návod na úspěch: Nespoléhejte na spravedlnost. Ta nebyla a ani nebude Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Vysoká těžba ropy tlačí její cenu dolů

    Byznys ·

    Neustávající vysoká těžba ropy společně s vývozem ze států sdružených v Organizaci zemí vyvážejících ropu (OPEC) se ve čtvrtek podepsaly u poklesu cen černého zlata na…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.