reklama

Návod na úspěch: Vybírejte si informace, které do hlavy pustíte a které nikoli

Člověk by si neměl hlavu zatěžovat nadbytečnými informacemi. Z tohoto pohledu je důležitý termín takzvané selektivní ignorace. Podstatné je pak si vybírat a selektovat informace, které nám okolí nabízí. V pořadu Návod na úspěch o tomto tématu hovořili autor knižních bestsellerů Ivo Toman a podnikatel a autor vzdělávacích programů Tomáš Kučera.

Mohlo by vás zajímat

Do hlavy si člověk musí nainstalovat pomyslný filtr, pomocí něhož si rozdělí potřebné informace od těch nedůležitých. Život nám totiž nabízí plno zbytečností, které nás pouze a jen zatěžují.

„Pokud budu sledovat všechno, co se kolem mě děje a svět nabízí, tak budu zahlcený jako ostatně většina lidí. Pak logicky nemám čas ani prostor dělat věci, které mě přivedou k tomu mému cíli tedy k úspěchu,“ řekl Kučera na portálu Youradio News.

Selektivní ignoraci lze využít i ve více oblastí. Jednou z nich jsou i vztahy. Do života by si tak člověk měl pouštět jenom lidi, kteří mu něco dávají a naopak neberou. To samé platí i například u televizních zpráv. Nemusíte je pořád sledovat, bez nich se dokážete obejít. V některých případech vás mohou zbytečně zatěžovat.

„Když jsme u těch vztahů, tak já mám známého a ten pravidelně sleduje předpovědi počasí. Třikrát denně na se na ně dívá a vždy, když to skončí, tak neustále říká, že to zase změnili. Neustálé sledování předpovědí počasí je de facto něco, co je nám také k ničemu. Také bychom to mohli selektovat,“ sdělil Kučera.

Návod na úspěch je pořad rádia Zet, kde se autor knižních bestsellerů Ivo Toman a podnikatel a autor vzdělávacích programů Tomáš Kučera dělí o rady tipy a zkušenosti.

Celý díl si můžete přehrát v playeru výše.

Zdroj: Zet

Návod na úspěch: Vybírejte si informace, které do hlavy pustíte a které nikoli Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.