reklama

Největší ruská automobilka AvtoVAZ omezí výrobu, důvodem je slabá poptávka

Největší ruská automobilka AvtoVAZ je nucena omezit provoz ve své hlavní továrně ve městě Togliatti. Důvodem je slabá poptávka. Podle agentury Reuters společnost v úterý oznámila, že v továrně bude od 17. října do 19. února zaveden čtyřdenní pracovní režim.

Mohlo by vás zajímat

AvtoVAZ vyrábí legendární automobily Lada. Prodej těchto vozů na ruském trhu se podle podnikatelského sdružení AEB od ledna do července meziročně propadl o deset procent. Továrna v Togliatti kromě výroby vozů Lada rovněž montuje automobily značek Nissan a Renault. Automobilku AvtoVAZ vlastní francouzsko-japonská aliance Renault-Nissan a ruská státní firma Rostec.

Ruský automobilový trh těžce zasáhla hospodářská recese, za kterou stojí nízké ceny ropy a západní sankce uvalené na Rusko kvůli jeho postupu v ukrajinské krizi. Loni se celkový prodej aut v Rusku propadl o 36 procent na 1,6 milionu vozů. Sdružení AEB v červenci předpovědělo, že letošní prodej klesne o deset procent na 1,44 milionu vozů.

 

 

Zdroj: ČTK

Největší ruská automobilka AvtoVAZ omezí výrobu, důvodem je slabá poptávka Foto: Andrei Kholmov / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.