reklama

Největší ruský výrobce automobilů AvtoVAZ snížil pololetní ztrátu o třetinu

Ruská automobilka AvtoVAZ snížila v prvním pololetí čistou ztrátu proti stejnému období loňského roku o třetinu na 3,32 miliardy rublů (1,2 miliardy Kč). Tržby firmy mírně stouply, ale jen díky tomu, že ruské firmy musely kvůli propadu rublu za poslední rok výrazně zvyšovat ceny.

Mohlo by vás zajímat

Tržby AvtoVAZu se zvýšily o 1,3 procenta na 91,9 miliardy rublů (34 miliard Kč), uvedla dnes firma. Odbyt vozů ale v posledním roce výrazně klesá a prezident společnosti Bo Abesson tento týden podle agentury Reuters uvedl, že v srpnu jeho firma prodá o 24 procent méně vozů než před rokem. Loni výrobce automobilů Lada vykázal čistou ztrátu 25 miliard rublů.

Prodej nových osobních a lehkých užitkových aut v Rusku se v červenci meziročně snížil o 27,5 procenta. Ruský automobilový trh se stal obětí slábnoucí ruské ekonomiky, na kterou doléhají nízké ceny ropy a západní sankce uvalené na Rusko kvůli jeho postupu v ukrajinské krizi.

Za prvních sedm měsíců letošního roku se prodej nových aut v Rusku snížil o 35 procent.

 

Zdroj: ČTK

Největší ruský výrobce automobilů AvtoVAZ snížil pololetní ztrátu o třetinu Foto: ČTK/AP

reklama

Další články

  1. Islámský stát rekrutuje studenty v Ghaně

    Společnost ·

    Ghanské úřady vyšetřují několik univerzit kvůli podezření z náboru studentů do extrémistického hnutí Islámský stát (IS). Informovala o tom BBC s odkazem na ghanské vyš…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.