reklama

Nejvyšší mezinárodní ocenění pro kouče získal i Čech

Jen něco málo přes 700 lidí na celém světě získalo titul Master Certified Coach (MCC), udělovaný International Coach Federation (ICF), nejvyšší mezinárodní ohodnocení pro kouče. Jedním z nich je od roku 2015 také Čech Vladimír Tuka, někdejší atašé a později vrcholový manažer působící v mezinárodních korporacích.

Další díly pořadu

Vladimír Tuka získal jako jediný Čech tento certifikát po devíti letech věnovaných koučinku. Jako první Čech také absolvoval postgraduální studium programu Neurovědy leadershipu na Middlesex University ve Velké Británii. Od roku 2007 do dnešního dní odkoučoval přes 3000 hodin s více než stovkou klientů, především vrcholových manažerů a podnikatelů nejen z České republiky, Slovenska, ale i jiných evropských států.

Vladimír Tuka jako kouč využívá tzv. brain-based přístup. Ten je založený na aplikaci poznatků vědeckého zkoumání fungování mozku a jejich použití při samotném procesu koučování. S brain-based přístupem se poprvé setkal během svého studia koučinku v Austrálii na škole Results Coaching Systems. „Díky této metodě jsem i já sám pochopil své pocity z doby, kdy jsem byl manažerem. Našel jsem způsob, jak prostřednictvím této metody dosahovat svých cílů, a naučil jsem se správnému postupu při vedení lidí,“ říká Vladimír Tuka

Pro dosažení Master Certified Coach musí například kouč splnit přes 200 hodin specializovaného tréninku koučovacích dovedností a 2500 hodin věnovaných koučinku vlastních klientům.

Vladimír Tuka také získal výhradní licenci pro založení vlastní mezinárodní školy koučinku v Praze, která vznikla v roce 2008. „Za dobu jejího fungování jsme úspěšně proškolili více než 500 nových koučů,“ dodává Vladimír Tuka.

Zdroj:     

Více informací na http://www.brainbased.cz

Nejvyšší mezinárodní ocenění pro kouče získal i Čech Foto: Vladimír TUKA

reklama

Další články

1. Praha navrhuje změnu zákona kvůli metru D

Společnost ·

Praha se společně s dopravním podnikem (DPP) chystá iniciovat změnu drážního zákona. Důvodem je stavba trasy metra D, která je plánována bez řidiče. To dosud zákon neř…

2. Rozhovory o brexitu by mohly začít už v úterý

Společnost ·

Návrh zákona, který má vládě premiérky Theresy Mayové umožnit zahájení procesu vystoupení Británie z Evropské unie, bude s velkou pravděpodobností schválen do pondělní…

3. Nizozemsko vykázalo tureckou ministryni ze země

Společnost ·

Nizozemské úřady označily tureckou ministryni pro záležitosti rodiny Fatmu Betül Sayan Kayaovou za nežádoucí osobu a eskortovaly ji do Německa, odkud do země přijela. …

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.