reklama

Německý tisk označil Zemanův projev za skandál, podobá se prý Trumpovu

Inaugurační projev českého prezidenta státu Miloše Zemana připomínal podle serveru německého listu Die Welt prezidenta Spojených států Donalda Trumpa. Web zmiňuje Zemanův útok na média a píše o skandálu.

Mohlo by vás zajímat

„Toto vystoupení připomíná amerického prezidenta Donalda Trumpa: Při složení přísahy českého prezidenta Miloše Zemana došlo ke skandálu. Ve svém projevu na Pražském hradě napadl Zeman ve čtvrtek liberální tisk, konkrétně Hospodářské noviny a magazín Respekt, stejně jako veřejnoprávní televizi. Vyčítal jim 'manipulaci české veřejnosti',“ napsal server. „Několik konzervativních poslanců, mezi nimi i exministr zahraničí Karel Schwarzenberg, opustilo na protest sál,“ uvedl dále.

Die Welt třiasedmdesátiletého českého prezidenta ve zprávě charakterizoval jako provokatéra, tvrdého kritika islámu a přítele Ruska a Číny. „O prezidentské vystupování se Zeman stará jen málo," konstatoval také server.

Zeman v inauguračním projevu ostře a obsáhle zaútočil na podnikatele Zdeňka Bakalu, média patřící do jeho vydavatelského domu, či na Českou televizi. Někteří politici, zejména z TOP 09, ODS a KDU-ČSL, opustili při této pasáži projevu sál.

 

 

Zdroj: ČTK

Německý tisk označil Zemanův projev za skandál, podobá se prý Trumpovu Foto: yakub88 / Christopher Halloran / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.