reklama

Německý výrobce automobilů BMW měl v březnu rekordní odbyt

Německá automobilka BMW Group zvýšila v březnu odbyt o 9,2 procenta na rekordních 232 556 vozů. Rekord zaznamenala i za celé první čtvrtletí, kdy zákazníkům dodala 526 669 vozů, což je o 8,1 procenta více než ve stejném období před rokem. K růstu přispěla zejména přetrvávající silná poptávka v Severní Americe, zatímco v Evropě firma teprve pozoruje zotavení, uvedl v dnešním prohlášení ředitel prodeje a marketingu BMW Ian Robertson.

Mohlo by vás zajímat

Pokud jde o samotnou značku BMW, její odbyt se bez zahrnutí malých aut Mini a limuzín Rolls-Royce v březnu zvýšil o  pět procent na více než 195 tisíc vozů. K rekordnímu březnovému odbytu napomohla velká poptávka po novém kompaktu BMW řady 2 a o vozy řady 4. Rekordní bylo i celé čtvrtletí, kdy se po celém světě prodalo přes 450 tisíc luxusních vozů BMW. To je o 5,4 procenta více než před rokem.

Značka BMW se stala jedničkou světového trhu s luxusními automobily v roce 2005, kdy na tomto postu vystřídala německého konkurenta Mercedes-Benz. Toho pak v roce 2011 předstihla i značka Audi z koncernu Volkswagen, kam patří i česká Škoda Auto. Mercedes i Audi chtějí ještě během tohoto desetiletí BMW o vedoucí pozici na trhu připravit.

V samotném březnu ale společnost BMW z hlediska prodeje své největší rivaly předehnala. Automobilka Audi v březnu dodala zákazníkům necelých 178 tisíc aut a Mercedes-Benz prodal ještě o pět a půl tisíce aut více.

 

Zdroj: ČTK

Německý výrobce automobilů BMW měl v březnu rekordní odbyt Foto: Teerapun / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Česká armáda koupí další letouny CASA

    Byznys ·

    Česká armáda plánuje koupit další dva letouny CASA. Podle deníku E15 by cena letadel neměla přesáhnout 1,6 miliardy korun. S odvoláním na zdroje blízké vedení resortu …

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.