reklama

Nová bezpečnostní strategie USA usiluje podle KLDR o světovou nadvládu

Nová bezpečnostní strategie amerického prezidenta Donalda Trumpa je „zločinecký dokument“ usilující o „naprosté podřízení celého světa zájmům Spojených států“. V pátek o tom informovalo severokorejské ministerstvo zahraničí. Americká hlava státu představila novou bezpečnostní strategii USA tento týden. Trump v ní mimo jiné zdůraznil, že KLDR nesmí být nadále pro svět hrozbou a že Washington a jeho partneři v budoucnu podniknou nejtvrdší možné kroky k jadernému odzbrojení Pchjongjangu.

Mohlo by vás zajímat

„Tato (strategie) plně odhalila, že politika stavějící Ameriku na první místo, kterou Trumpův gang hlasitě prosazuje, není ničím jiným než proklamací agrese určené k svévolnému udržení nadvlády nad světem,“ prohlásil podle severokorejské oficiální tiskové agentury KCNA mluvčí diplomacie KLDR.

Trump ve svém pondělním projevu vyzdvihl, že současná americká strategie vůči Pchjongjangu přispěla na rozdíl od přístupu předchozích prezidentů k přijetí nejpřísnějších sankcí vůči KLDR. Tlak podle něho musí pokračovat. „Nemáme jinou možnost,“ řekl americký prezident.

Rada bezpečnosti OSN by měla v pátek hlasovat o nové rezoluci, která požaduje další zpřísnění sankcí namířených vůči KLDR v reakci na její nedávnou zkoušku mezikontinentální balistické rakety. Návrh rezoluce předložily RB OSN ve čtvrtek Spojené státy.

 

 

Zdroj: ČTK

Nová bezpečnostní strategie USA usiluje podle KLDR o světovou nadvládu Foto: JStone / Shutterstock.com: Americký prezident Donald Trump

reklama

Další články

  1. ČNB ponechala úrokové sazby beze změny

    Byznys ·

    Bankovní rada České národní banky ve čtvrtek ponechala úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba, od které se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstala na 0,…

  2. 10 nejlépe placených sportovců všech dob

    Byznys ·

    Pro většinu smrtelníků představuje sport převážně činnost pro regeneraci a určité odpočinutí od běžné práce. Mezi lidmi jsou ale i jedinci, kteří vydělali díky svému s…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.