reklama

Novoroční předpověď Saxo Bank: K brexitu nikdy nedojde

Odchod Velké Británie z Evropské unie si britští občané odhlasovali před více než půl rokem. O podobě odchodu se za tu dobu vedou pouze domněnky. To, že zůstane jen u nich, předpovídá novoroční makroekonomická předpověď Saxo Bank. Evropská unie bude podle hlavního stratéga banky pro devizový trh Johna Hardyho hledat cestu k dohodě s ostrovní ekonomikou.

Mohlo by vás zajímat

Ředitel Saxo Bank pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko Pavel Drahotský na rádiu Zet říká, že se nevylučuje, že Velká Británie o odchod z EU formálně požádá. „Jenže poté, až si budou obě strany sporu Evropa a Velká Británie vyjednávat své benefity, tak ten výsledný efekt nebude ultimativní brexit bez možnosti návratu, ale pravděpodobně to bude český řečeno kočkopes,“ řekl. V praxi to podle něj bude vypadat tak, že si obě strany pro sebe zajistí benefity a pro voliče zachovají tvář.

Británie bude podle Drahotského jistě chtít ukázat, že uchránila zemi proti imigrantům. To, že lidé z ostatních koutů Unie berou Britům pracovní místa, je totiž hlavním trnem v oku zastánců brexitu. „Co se týče Evropy, tak ta bude chtít kvazipotrestat neposlušného sourozence za to, že opustil rodinu. Nějaká drobná úlitba tam bude, ale ve své podstatě to bude spíše hra pro voliče. Ten ekonomický zájem, který za tím je, převáží,“ dodal.

Velká Británie by na tom ve finále mohla i vydělat. Podle Drahotského může využít historickou šanci a hluboké znalosti všech neduhů Evropské unie a jejího nastavení. „Může nabídnout celému světu křižovatku obchodu pro komunikaci Asie s Evropou, Ameriky s Evropou. Je to totiž pořád významný zástupce anglofonního světa s důvěryhodnou justicí, s důvěryhodnou legislativou,“ řekl s tím, že Británie by se tak mohla stát mnohem atraktivnější než samotná Evropa.

 

 

Celý rozhovor s  ředitelem Saxo Bank pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko Pavlem Drahotským si můžete poslechnout v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Novoroční předpověď Saxo Bank: K brexitu nikdy nedojde Foto: Michaelpuche / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. BBC: Bojujte za Obamacare, vyzval Obama demokraty

    Společnost ·

    Prezident Spojených států amerických Barack Obama apeloval na demokraty, aby bránili jeho reformu zdravotnictví zvanou Obamacare. Tým nově zvoleného prezidenta Donalda…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.