reklama

Nový vůz Tesly si objednalo za 36 hodin více než 250 tisíc zákazníků

Nový vůz  amerického výrobce elektrických automobilů Tesla Motors, Model 3, si objednalo za 36 hodin 253 tisíc zájemců. Jde o rychlý start automobilky, jež uvádí první vůz pro masový trh. Model 3 se má podle agentury Reuters ke svým zákazníkům dostat nejdříve až za 18 měsíců.

Mohlo by vás zajímat

Generální ředitel Tesly Elon Musk v pátek uvedl, že Model 3 by měl jít do výroby koncem roku 2017. Základní cena bude 35 000 dolarů (830 tisíc korun).

Nový model se bude vyrábět v továrně ve Freemontu, do jejíž expanze automobilka výrazně investovala. Do roku 2020 by kapacita výroby továrny měla stoupnout na 500 tisíc vozů ročně.

Tesla Motors nyní vyrábí dva modely s elektrickým pohonem. Je to sedan Model S a sportovně užitkový vůz Model X, který se začal prodávat loni v září. Před Modelem S vyráběla Tesla ještě sportovní Roadster, jeho výrobu ale v roce 2012 ukončila.

Automobilka loni prodala přes 50 000 vozů, což bylo o 60 procent více než v roce 2014. Letos plánuje zvýšit dodávky na trh na 80 000 až 90 000 automobilů. Tesla byla založena v roce 2003, doposud se jí však ani jednou nepodařilo vykázat celoroční zisk. Letos už ale firma zisk očekává.

Automobilový trh čeká na konci letošního roku zároveň novinka, která chce konkurovat novému vozu Tesly. Největší americká automobilka General Motors hodlá představit elektromobil Chevrolet Bolt, který bude mít velice podobné parametry a cenu jako Model 3. Podle šéfredaktora webového magazínu o dopravě Hybrid.cz Jana Horčíka se Tesla nemusí bát, že by přišla o své záazníky. „Tesle se podařilo něco podobného jako Applu. Vytvořila kult značky a lidé si raději počkají, ale budou moci jezdit Teslou,“ uvedl na rádiu Zet. Více jsme o tomto tématu psali zde.

 

 

Zdroj: ČTK, Zet

Nový vůz Tesly si objednalo za 36 hodin více než 250 tisíc zákazníků Foto: ČTK/ZUMA/Tesla Motors

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.