reklama

Obchodní válku mezi USA a Čínou podle Pekingu nikdo nevyhraje

Obchodní válka mezi Čínou a Spojenými státy nebude mít žádného vítěze. Na závěr plenárního zasedání čínského parlamentu to v úterý řekl předseda vlády Li Kche-čchiang. Ten podle agentury Reuters věří, že obě strany zachovají klid. Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa nedávno informovala o tom, že připravuje cla na čínské produkty z oblasti informační technologie a komunikací a na spotřební výrobky. Chce tak donutit Peking ke změnám postupů v oblasti duševního vlastnictví a investic.

Mohlo by vás zajímat

Li novinářům řekl, že pevné vztahy mezi Čínou a USA budou dobré nejen pro obě země, ale také pro celý svět. Uvedl rovněž, že Washington uvolní omezení na vývoz technologicky vyspělého zboží.

Li hovořil i o tom, že čínská spolupráce s ostatními zeměmi je založena na tržních pravidlech a že čínský projekt Nové hedvábné stezky (One Belt, One Road) bude výhodný pro všechny účastníky. Dodal, že Peking zamýšlí další vládní reformy, které omezí byrokracii, daně a poplatky.

Premiér také okomentoval situaci na Korejském poloostrově, kde v posledních týdnech KLDR vykazuje vstřícnost k jednáním. Peking je podle Lia z uvolňování napětí na poloostrově šťastný a chce nadále usilovat o zlepšení situace.

 

 

Zdroj: ČTK

Obchodní válku mezi USA a Čínou podle Pekingu nikdo nevyhraje Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Dohoda o vystoupení Británie z EU se zvolna rýsuje

    Společnost ·

    Vyjednávací týmy Evropské unie a Británie se v intenzivních jednáních během minulých dní a nocí shodly na velké části dohody o vystoupení Británie z EU. Novinářům to n…

  2. Ruské noviny oslavují Putinův triumf

    Společnost ·

    Vladimir Putin sice vyhrál nedělní prezidentské volby s více než 70 procenty hlasů, ale účast v hlasování nejspíše zůstala pod 70 procenty, po kterých toužil Kreml, up…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.