reklama

„Od malinka jsem tíhnul k vojenství,“ říká zbrojař Lubomír Kovařík

Dalším hostem pořadu Myšlení první ligy Jana Mühlfeita se stal Lubomír Kovařík, generální ředitel České zbrojovky. 

Další díly pořadu

Kovařík vede společnost již od roku 2006. Předtím působil v armádě, byl pilotem vojenských nadzvukových a dopravních letounů. V rozhovoru mimo jiné porovnal, jaký je rozdíl v odpovědnosti, kterou má člověk v armádě a civilním životě. „V letectví i v armádě platí určitá ordinace ve smyslu odpovědnosti a pravomocí, které máte. Ve velkém podniku jste odpovědný za všechno – vyhledání obchodní příležitosti, produkty, strategii, finance, apod. V armádě a konkrétně v letectví máte jasnou odpovědnost danou svým výkonem, ale vždy navazujete na to, co vám někdo připraví. Technici vám připraví letadlo, někdo z posádky připraví další kroky. Finální zodpovědnost je na Vás, ale je menší než v tom civilním sektoru, třeba z pohledu řízení velké fabriky.“

Dodal také, že „v rámci společnosti, kterou řídíte, si musíte vybudovat svůj tým. V tom je velký rozdíl mezi armádou a civilním životem.“ Záleží samozřejmě také na tom, jak si lidé sednou. Byť v armádě a v civilním životě je to rozdílné. Kovařík k tomu uvedl, že „v armádě platí, nebo platilo, a snad stále platí, že rozkaz se musí splnit. Odpovědný za splnění rozkazu je ten, kdo ho provádí. Odpovědný je zadání rozkazu je ten, kdo ho vydává. V civilním životě, pokud si lidé nesednou, to může vést k tomu, že destruují pracovní nebo společenské týmy v jednotlivých společnostech“.

Co si Kovařík myslí o kvalitě českého školství, co je jeho snem do další kariéry, stejně jako řadu dalších věcí z jeho života, zjistíte v další části rozhovoru. Můžete si ho poslechnout v playeru výše.

Článek obsahuje pouze úryvky rozhovoru mezi Janem Mühlfeitem a Jiřím Čapkem. Celý rozhovor si můžete poslechnout v playeru výše.

Pravidelné rozhovory s hosty rozvojového kouče, mentora a také bývalého prezidenta společnosti Microsoft pro Evropu Jana Mühlfeita na téma osobního rozvoje uvádíme v pořadu Myšlení první ligy na rádiu ZET každé pondělí po 10:45.

Zdroj: ZET

„Od malinka jsem tíhnul k vojenství,“ říká zbrojař Lubomír Kovařík Foto: Zet

reklama

Další články

  1. Berlusconi touží po 40 % hlasů

    Společnost ·

    Italský expremiér Silvio Berlusconi, který v nadcházejících parlamentních volbách usiluje o návrat do nejvyšší politiky jako jedna z hlavních tváří pravostředové koali…

  2. Čína odsoudila nové americké sankce proti KLDR

    Společnost ·

    Čína dnes odsoudila nové americké sankce proti Severní Koreji, které postihnou i některé čínské společnosti. Spojené státy podle vyjádření čínského ministerstva zahran…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.