reklama

Palata: „Trump nezvládl přechod z role baviče do uchazeče o většinu hlasů amerických voličů“

Do prezidentských voleb ve Spojených státech zbývají necelé tři týdny. Demokratická kandidátka Hillary Clintonová a její republikánský soupeř Donald Trump mají za sebou všechny televizní duely. Podle průzkumů veřejného mínění má po vyvrcholení prezidentské kampaně náskok Clintonová. Novinář a komentátor Luboš Palata na rádiu Zet poznamenal, že Donald Trump prošvihl všechny tři šance, kdy se mohl na demokratickou kandidátku dotáhnout.

Další díly pořadu

Donald Trump ztrácel v průzkumech po všech předvolebních debatách. Několikrát se totiž podle Palaty dostal do situace, do které by se kandidát velké politické strany v debatách dostat neměl. „Ukázat, že je tím kandidátem, který zvládne prezidentský úřad, to se mu v těch debatách nepovedlo,“ řekl novinář. 

Do duelů však šel s přitažlivými tématy, jako jsou zastavení migrace do USA, ochrana před muslimy a na ně navázaným terorismem. Je také hlas těch, kteří jsou nespokojení s tamním systémem tradičních kandidátů. Volí ho také lidé, kteří mají pocit, že by se Spojené státy měly v příštích letech starat více samy o sebe a méně o svět kolem sebe. Podle Palaty je za jeho neúspěchem nezvládnutý přechod z role baviče, kterým byl v primárkách, do pozice člověka, který se opravdu uchází o většinu hlasů amerických voličů. „Jak se ukazuje v průzkumech, tak významná část voličů si myslí, že Donald Trump se svými charakterovými vlastnostmi a s tím, jak vystupuje, by americkým prezidentem být neměl. Byť Hillary Clintonová není kandidátka, kterou by velká část Američanů nějak milovala, ale prostě jim vychází jako důstojnější kandidátka na americkou prezidentku,“ řekl.

Trump se také v poslední debatě vyjádřil, že v případě své prohry nebude výsledek voleb akceptovat. V takovém případě by se nejspíš volební výsledky přezkoumávaly. „Je to moment, který znovu Donalda Trumpa tak trochu diskvalifikuje na kandidáta na amerického prezidenta, protože člověk, který by měl věřit v americký volební systém, by něco takového neměl prohlašovat,“ řekl Palata. Negativně se k Trumpovu výroku postavil například americký prezident Barack Obama. V této věci pak jde proti newyorskému miliardáři i jeho spolukandidát na viceprezidenta Mike Pence, který už v závěru minulého týdne ubezpečil, že oba politici výsledky voleb „rozhodně přijmou“ jako vůli amerických občanů.

 

 

Článek obsahuje pouze úryvky z aktuálního dílu pořadu Co noviny nepíšou. Své komentáře a názory v něm každé pondělí a pátek říká novinář a komentátor Luboš Palata. Celý rozhovor si můžete poslechnout v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

 

 

 

Palata: „Trump nezvládl přechod z role baviče do uchazeče o většinu hlasů amerických voličů“ Foto: Donald TRUMP; Zdroj: R. Gino Santa Maria / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. D8 bude zprovozněna v termínu, ujišťuje Ťok

    Byznys ·

    Ministr dopravy Dan Ťok je na základě dosavadních informací přesvědčen, že se zbývající úsek dálnice D8 podaří navzdory problémům zprovoznit včas. Otevření je plánován…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.