reklama

Palata: „Trumpova pozice pro vyjednávání s Ruskem je složitá. Nemůže si dovolit být vstřícný“

Na páteční schůzce seznámili představitelé tajných služeb budoucího amerického prezidenta Donalda Trumpa se zprávou, že ruský prezident Vladimir Putin vydal pokyn ovlivnit americké prezidentské volby. Trump podle budoucího šéfa své kanceláře výsledky vyšetřování akceptuje. Vzhledem k těmto okolnostem bude podle komentátora a novináře Luboše Palaty pozice newyorského miliardáře pro budoucí vyjednávání s Ruskem složitá.

Mohlo by vás zajímat

Americké tajné služby část páteční zprávy o ruském vměšování do amerických voleb zveřejnily. Podle ní měla hackerská kampaň za cíl podkopat demokratický proces v zemi a pošpinit demokratickou kandidátku na prezidenta Hillary Clintonovou. Akci pak měl nařídit přímo ruský prezident Putin.

Trump podle budoucí šéfa své kanceláře závěr rozvědek přijal. „Na druhou stranu Donald Trump tvrdí a musí tvrdit, že volby nebyly nijak ovlivněny, že šlo jen o pokus a že minimálně samotné hlasování Američanů bylo férové. Z jeho hlediska se jedná o velmi složitou situaci, protože prozrazená akce ruských hackerů, kteří jsou přímo zaměstnáváni Kremlem a ruskými státními organizacemi, z něj dělá amerického prezidenta, který byl tak trochu zvolen s pomocí Ruska. To je pro něj velmi nepříjemné,“ řekl Palata.

Podle svých příspěvků na sociální síti Twitter se Trump ale stále bude snažit o normalizaci vztahů USA a Ruska. I podle Palaty je nastolení jednání o některých věcech mezi těmito mocnostmi velmi důležité. V jednáních to ale musí být americká strana v čele s Trumpem, kdo bude určovat podmínky jednání. To si podle Palaty uvědomuje i sám Trump. „V jednom svém sdělení říká, že Rusko se bude vůči Spojeným státům za jeho vlády chovat s větším respektem než tomu bylo dosud. To trochu předznamenává, že Spojené státy sice Rusku podají ruku, ale budou vůči němu přistupovat z pozice síly,“ řekl.

 

 

Článek obsahuje pouze úryvky z aktuálního dílu pořadu Co noviny nepíšou. Své komentáře a názory v něm každé pondělí a pátek říká novinář a komentátor Luboš Palata. Celý rozhovor si můžete poslechnout v playeru výše.

 

 

Zdroj: Zet

Palata: „Trumpova pozice pro vyjednávání s Ruskem je složitá. Nemůže si dovolit být vstřícný“ Foto: Donald TRUMP; Zdroj: Andrew Cline / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.