reklama

Patenty Applu naznačují, že příští iPhone by mohl být voděodolný

Už dlouho se diskutuje o tom, že příští smartphone od americké společnosti Apple by mohl být částečně voděodolný. Nově zveřejněný patent, který byl společnosti s nakousnutým jablkem udělen, přidal této předpovědi punc důvěryhodnosti. Informoval o tom server americké televize CNN.

Mohlo by vás zajímat

Společnosti byl nedávno udělen od amerického úřadu patent, který naznačuje své případné plány pro nepromokavé nebo voděodolné gadgets. Patent zdůrazňuje editační nástroje, které by mohly být použity pro podvodní fotografie. Cílem tohoto nástroje je, aby fotografie neměly „nežádoucí“ odstíny. To znamená, že podvodní fotografie by mohly zůstat syté.

Zatímco několik patentů Applu, které odkazují na koncept dalšího iPhonu, neviděli světlo světa, je tento patent poslední v sérii těch, které dokazují, že Apple má úmysl rozvíjet své produkty tak, aby byly použitelné pod vodou. Na začátku tohoto roku byla Applu například schválena žádost o uvedení patentu „detekce zaplavení obvodů“, která přístroji pomůže uvědomit si, že byl ponořen do vody nebo jiné tekutiny.

Na konci roku 2015 pak Apple získal patent pro „ochrannou bariéru“, která pokrývá porty, aby je tak ochránila před vodou. K dispozici je také patent z března roku 2015, který ukazuje, jak Apple bere v úvahu nátěry a těsnění přístrojů, aby ochránil elektronické součástky před vlhkostí.

Technologický gigant chce novou řadu iPhonu představit v září 2017.

 

 

Zdroj: CNN, Zet

Patenty Applu naznačují, že příští iPhone by mohl být voděodolný Foto: Anton Watman / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Ikea si dláždí cestu k prvnímu obchodu v Indii

    Byznys ·

    Švédský výrobce nábytku Ikea zahájil práce na svém prvním obchodě v Indii, který se bude nacházet v Hajdarábádu na jihu země. Společnost slibuje otevřít prodejnu do ko…

  2. Proces brexitu by mohl trvat déle, až do roku 2019

    Byznys ·

    Proces vystoupení Velké Británie z Evropské unie, k němuž se země rozhodla v červnovém referendu, možná bude trvat déle než se dosud předpokládalo. Uzavřít se může až …

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.