reklama

Pavel Doležal: „Chovat se celý život tak, aby se člověk mohl sám sobě podívat do očí“

Mužem mnoha talentů a nadání je Pavel Doležal. Uspěl v umění i v byznysu. Je režisérem, producentem a zakladatelem Zlaté koruny a Finančního fóra. Právě Pavel Doležal je dalším hostem Myšlení první ligy Jana Mühlfeita.

Další díly pořadu

O čem Pavel Doležal v pořadu hovořil?

Kdo objevil jeho talent v umění.

"Mohou za to geny, maminka byla herečkou. Na přání otce však maminka po mém narození a narození mé sestry už v divadle nehrála. Tatínek byl muzikant, současně vystudoval konzervatoř a práva. Od malička mě maminka vedla k veškerému umění."

Jaké jsou jeho další silné stránky.

"Ke mnoha věcem jsem dostal od Boha talent, často jsem skákal od jednoho k druhému. Zajímala mě technika, zajímalo mě vše nové, co jsem mohl objevovat. Proto si myslím jsem nakonec režisérem a producentem. Z každé z předešlých profesí jsem si něco odnesl, ale žádnou z nich nedotáhl k pomyslnému vavřínu."

Jaká byla cesta od režiséra a producenta ke Zlaté koruně a Finančnímu fóru.

"Opět to souvisí s výzvami. V devadesátých letech se otevřel kapitálový trh a já jsem si uvědomil, že mí rodiče a mí prarodiče k něčemu takovému nemohli dostat. A já do té doby také ne. Takže jsem ucítil příležitost. Takže jsem začal kapitálový trh studovat, věnoval jsem tomu honě času. Nesmírně úspěšně jsem potom zainvestoval. To mě na jednu stranu udělalo velmi svobodným. Na stranu druhou jsem si uvědomil, že jsme po dvě generace přišli o přirozenou finanční gramotnost. Uvědomil jsem si, jak náročné pro mě bylo do toho proniknout, byť jsem sám byl vysokoškolsky vzdělaný. Proto jsem si řekl, že když jsem na tom já sám vydělal, něco vrátím a udělám něco, co lidem pomůže."

Článek obsahuje pouze úryvky rozhovoru mezi Janem Mühlfeitem a Pavlem Doležalem. Celý rozhovor si můžete poslechnout v playeru výše.

Pravidelné rozhovory s hosty rozvojového kouče, mentora a také bývalého prezidenta společnosti Microsoft pro Evropu Jana Mühlfeita na téma osobního rozvoje uvádíme v pořadu Myšlení první ligy na rádiu ZET každé pondělí po 10:45.

Zdroj: ZET

Pavel Doležal: „Chovat se celý život tak, aby se člověk mohl sám sobě podívat do očí“ Foto: Zet

reklama

Další články

1. V Soulu se konal další protest proti KLDR

Společnost ·

V Soulu se dnes konala demonstrace proti Severní Koreji. Podle televizní stanice CNN účastníkům, kteří doráželi na policisty, vadilo nejen sobotní pozvání jihokorejské…

2. Mayová podle BBC v brzké době nastíní cestu z EU

Společnost ·

Britská premiérka Theresa Mayová podle veřejnoprávní stanice BBC vystoupí během tří týdnů s projevem, v němž nastíní cestu Británie z Evropské unie. Podobné proslovy c…

3. Bude Korsika následovat katalánský osud?

Společnost ·

Toto úterý navštívil francouzský prezident Emmanuel Macron poprvé Korsiku. Několik dní před jeho návštěvu protestovalo v jejích ulicích tisíce korsických nacionalistů,…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.