reklama

Personalistika Zet: K úspěchu je potřeba výkonnost, bez regenerace své cíle ale nenaplníte

Aby dosáhl člověk úspěchu, tak musí být výkonný. Pokud ale do svého programu nezařadí regeneraci, tak kýžené cíle nenaplní. V pořadu Personalistika Zet o tom hovořil Jiří Kastner, který se zabývá psychologií výkonu. Pořadem na rádiu Zet provázejí konzultanti moderního HR Jiří Landovský a Štěpán Bartyzal.

Další díly pořadu

Velké množství firem z dříve uvedených důvodů vybudovalo fitness koutky a různé zóny odpočinku. Je veřejně známé, že pokud sedíme na židli déle než hodinu, tak to má neblahý vliv na lidský organismus a krevní oběh. Z těchto důvodu by člověk měl pocítit určitou sebereflexi a ponaučení by si měli vzít i samotní zaměstnavatelé.

V této souvislosti by se měl o sebe starat, stejně jako v případě dodržování hygienických návyků. Nejedná se ovšem o samotnou regeneraci. Jde i o pravidelné zdravotní prohlídky.

Kastner se na tuto problematiku snaží poukazovat prostřednictvím takzvaného Business Runu, kdy se zaměstnanci zúčastní běhu, který se vždy startuje z jejich kanceláře.

„Business Run podporuje nadace a prevenci. To samozřejmě dělá radost, že jsme se z hotelových barů dostali k tématům, které mohou ovlivnit v podstatě chod celé České republiky. Zdravotní prevence totiž ovlivňuje celé Česko,“ řekl Kastner na rádiu Zet.  

Společnosti by těmto událostem měly jít naproti. Častým trendem je totiž ve firmách jídlo zdarma. Pokud je na pracovišti mnoho stresu, tak jde o vražednou kombinaci. Stres a velký přísun jídla způsobuje totiž nadváhu.

Zaměstnanci by si měli uvědomit skutečnost, že cesta k úspěchu nevede pouze prostřednictvím nekončící dřiny. Lidské tělo i mysl vyžaduje pravidelné zdravotní prohlídky, sportovního ducha a regeneraci. Bez splnění těchto faktorů jen těžko dosáhnete úspěchu. 

 

 

Pořad Personalistika Zet připravují a moderují konzultanti moderního HR Jiří Landovský a Štěpán Bartyzal. Pravidelný pořad rádia Zet o moderních trendech v HR je určený pro personalisty i pro firmy.

Celý pořad si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Personalistika Zet: K úspěchu je potřeba výkonnost, bez regenerace své cíle ale nenaplníte Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Kalousek se vzdal obhajoby postu předsedy TOP 09

    Společnost ·

    Miroslav Kalousek odmítl na listopadovém sněmu obhajobu předsednického postu v TOP 09. V rámci úterního jednání předsednictva strany o tom informoval na úterním jednán…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.