reklama

Personalistika Zet: Volní lidé nyní na trhu práce nejsou

Situace na trhu práce je z pohledu zaměstnavatelů dlouhodobě velmi napjatá. Získat dobrého člověka do firmy bývá čím dál tím větší dřina. Mění se i způsob, jak se firmy na trhu práce musí chovat, aby právě do svého oddílu nalákali ty největší talenty. Zástupcem nového způsobu, jak se na trhu práce chovat a jak získat ty správné uchazeče, je i headhunterská společnost Wolf Hunt reprezentovaná zakladateli Ondřejem Havlíčkem a Ivarem Mesenským. Právě je v novém vydání pořadu Personalistika vyzpovídali konzultanti moderního HR Jiří Landovský a Štěpán Bartyzal.  

Další díly pořadu

„My nepotřebujeme životopis, nepotřebujeme osobní a kontaktní údaje. Kopíruje to situaci na trhu práce. Pokud chci přilákat zaměstnance jiné firmy, musím hrát podle nikoli svých pravidel, ale dle pravidel daného uchazeče, respektive talentu. Uchazeče z něj bude potřeba teprve vytvořit. Podstatné je právě to lákání. Volní lidé nyní na trhu nejsou. My hrajeme podle pravidel talentu, ne podle pravidel firem,“ říká jeden ze zakladatelů společnosti, Ondřej Havlíček.

Společnost Wolf Hunt nabízí v rámci svých služeb servis nazvaný „Deer park“. Jde o unikátní virtuální prostor vytvořený speciálně pro žádané profesionály a spolupracující firmy. Firma sama uvádí, že je diskrétní pro talenty, exkluzivní pro firmy.

„Firmy, které v Deer parku máme jsou proaktivní, moderní chytré.  Dnes už neplatí přístup, v rámci kterého by firma byla úspěšná, pokud má velké ego a myslí si, že by lidé měly být rádi, že se o ně firma zajímá. Dnes není problém zaplatit si velkou HR-marketingovou kampaň, jak jste skvělí, ale pokud tomu vnitřně nevěříte a nejste tak nastavení, tak se to během výběrového řízení stejně prolákne a onen uchazeč bude odrazen,“ dodal další ze zástupců společnosti Ivar Mesenský.

Další myšlenky zakladatelů společnosti Wolf Hunt si můžete poslechnout v playeru výše.

 

Pořad Personalistika Zet připravují a moderují konzultanti moderního HR Jiří Landovský a Štěpán Bartyzal. Pravidelný pořad rádia Zet o moderních trendech v HR je určený pro personalisty i pro firmy.

 

Zdroj: Zet

Personalistika Zet: Volní lidé nyní na trhu práce nejsou Foto: Shutterstock

reklama

Další články

  1. USA pozastavily vojenskou pomoc Pákistánu

    Společnost ·

    Americká vláda opět pozastavila vojenskou pomoc Pákistánu v hodnotě víc než čtvrt miliardy dolarů (5,4 miliardy korun). Slibovanou podporu měl Islámábád dostat už loni…

  2. Jaký bude rok 2018 podle Donalda Trumpa?

    Společnost ·

    Americký prezident Donald Trump předpovídá úspěšný rok 2018. Před svým soukromým klubem na Floridě oznámil, že půjde o „úžasný a fantastický“ rok. Podle americké hlavy…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.