reklama

Personalistika Zet: Životopisy jsou přežitkem doby, vyplněný profil na LinkedInu dostačuje

Detailně vyplněný profil na profesní síti LinkedIn dostačuje. Klasický životopis je s tímto ohledem přežitkem doby. V pořadu Personalistika Zet to řekl spoluzakladatel GoodCall a Recruitment Academy Josef „José“ Kadlec. Pořadem na rádiu Zet provázejí konzultanti moderního HR Jiří Landovský a Štěpán Bartyzal. 

Další díly pořadu

„Někdy před třemi lety jsem dělal na VŠE přednášku, která se jmenovala 'Životopis je mrtvý'. Myslím si, že už v té době ten trend dávno začal,“ řekl na rádiu Zet Kadlec.

Některé společnosti v současnosti již klasické životopisy nevyžadují. Podle Kadlece jde o smysluplnou věc. Pokud máte totiž na LinkedInu vyplněný kvalitně profil, tak proč byste přepisovali váš životopis do Wordu? Za předpokladu, že má potenciální zaměstnanec více pracovních nabídek, tak jej žádost o životopis může naopak od dané práce odradit.

„Bude se na to koukat a bude si říkat, co po mně ten recruiter chce. On chce, abych jeden večer strávil tím, že budu přepisovat do Wordu a nějakým způsobem vyexportoval do PDF nějaké své CV. Vzhledem k tomu, že mám dost dalších nabídek, tak se na toto úplně vykašlu,“ sdělil Kadlec.

Zánik životopisů se pojí především k současné digitální éře. Zeptejte se sami sebe na to, co o vás ví Facebook, Google a operátor dohromady? Pokud tuto skutečnost sumarizujete, tak se dočkáte znepokojivé odpovědi. Pravděpodobně toho o vás vědí mnohem více než vaši samotní rodiče.

Pro ně není žádným tajemstvím, v kolik vstáváte, kudy chodíte do práce a tabu pro ně nejsou ani osobní údaje.

„Z tohoto pohledu na nás společnosti budou vědět všechno. Co pak bude CVčko? Půjde o nějaký papír, což bude podle vás nějaká subjektivní realita na to, co vy jste. Společnosti ale budou vědět, co jste. Dá se říct, že jednou tato data nebudou zpracovatelná lidskou silou, protože to budou takzvaná dnes všude zmiňovaná Big data,“ uvedl Kadlec. 

Personalistika Zet: Životopisy jsou přežitkem doby, vyplněný profil na LinkedInu dostačuje Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Prodej elektromobilů celosvětově vzrostl o 63 %

    Byznys ·

    Zájem o elektromobily byl ve třetím čtvrtletí meziročně vyšší, když stoupl o 63 % a překročil hranici 287 000 aut. Růst podpořila především vysoká poptávka v Číně. Inf…

  2. Chce Turecko zvážit členství v NATO?

    Bezpečnost ·

    Turecko by podle poradce prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana mělo přehodnotit své členství v Severoatlantické alianci. Yalçin Topçu tak reagoval na poslední rozepři v N…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.