reklama

Pět působivých inovací z technologického veletrhu CES

Uplynulý víkend proběhl v Las Vegas veletrh The Consumer Electronics Show (CES) 2017, který představil nové technologické trendy. Vedle automobilů na něm dostali velký prostor monitory ale i vychytávky pro maminky. Podívejte se, co nás na letošním CES nejvíce zaujalo.

Mohlo by vás zajímat

1. PowerRay drone

To, že drony jsou fenoménem současnosti, není nic překvapivého. Vedle zábavy nachází i praktická využití například v zásilkové službě i bezpečnostní oblasti. Vypadá to, že drony budou hýbat světem i v roce 2017. Čínská firma PowerVision na veletrh CES přišla s podvodním dronem PowerRay. 

Twitter/@PowerVisionme

Zatímco všechny ostatní drony na nás shlíží shora, vodotěsný robot bude prozkoumávat hlubiny. Podle společnosti se může pohybovat 30 metrů a je vybavený sonarem, který pomůže rekreačním rybářům lépe vyhledat ryby. Díky vestavěnému Wi-Fi zasílá dron svému uživateli zpět na zem upozornění, že jsou v jeho okolí ryby. Všechno navíc může zachytit na 4K video a fotografie.

Oficiální cenu  PowerVision neoznámil, podle CNN se však bude pohybovat kolem 3000 dolarů (77 tisíc korun). Předobjednávky budou možné v únoru.

2. Ultratenká televize od LG

Nová vlajková loď jihokorejské firmy LG. Ultra tenká a lehká OLED televize „W“. Tloušťka obrazovky činí 2,57 mm. Písmeno „W“ pak má symbolizovat slovo „wallpaper“ (tapeta), jelikož televizi snadno připnete ke zdi pomocí magnetů. O zvuk se pal postará oddělený soundbar.

Youtube/LG Global

3. Chytrý prsten Motiv

Společnost Motiv z amerického San Franciska na veletrhu vyhrála se svým chytrým prstenem cenu za nejlepší inovaci v oblasti nositelných technologiích.

Instagram/motiv

Na rozdíl od jiných chytrých, jako je Ringly, je jeho hlavní důraz kladen na fitness. „Motiv Ring“ shromažďuje vaše každodenní statistiky včetně vašich kroků, srdeční frekvence, cílů a vzdáleností. Tato data pak odesílá do vašeho smartphonu. Například při běhání si tak nemusíte s sebou brát svůj chytrý telefon. Zařízení je navíc k nerozeznání od obyčejného titanového prstenu a při jeho uvedení na trh na jaře bude stát 200 dolarů (5 tisíc korun).

4. Dětská postýlka Snoo

Robotická postýlka Snoo doslova ukolébá vaše dítě ke spánku, když pláče. Dno postýlky se jednoduše začne jemně houpat ze strany na stranu. Postýlku Snoo vyvinul proslulý designér Yves Béhar a jejím úkolem je, aby miminka (i rodiče) spala v noci lépe.

Instagram/happiest_baby

5. Lego roboti

Přáli jste si někdy, aby vaše Lego ožilo? Elektroniku zabudovanou do oblíbených dětských kostek představila dánská firma na letošním CES v rámci svého projektu Lego Boost.

Lego

Vytvořit z něj můžete pět různých chytrých hraček včetně kočky, robota a kytary. Vedle toho, že si děti svojí hračku postaví ji musí také naprogramovat k čemuž jim poslouží mobilní aplikace, která zahrnuje 60 kódovacích činností. Prostřednictvím této aplikace pak můžete nahrát i hlasové záznamy a dát hračkám schopnost mluvit. Produkt přijde na trh v říjnu 2017.

 

 

Zdroj: Zet, CNN

Pět působivých inovací z technologického veletrhu CES Foto: Twitter/@PowerVisionme

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.