reklama

Plán bojové připravenosti NATO uškodí podle Ruska bezpečnosti v Evropě

Program Severoatlantické aliance zaměřený na zvýšení bojové připravenosti, na kterém se aliance před týdnem dohodla, povede podle ruského ministerstva zahraničí ke zhoršení bezpečnosti v Evropě. Náměstek ruského ministra zahraničí Alexandr Gruško agentuře Interfax řekl, že Rusko na alianční záměry bude reagovat ve svých vojenských plánech.

Mohlo by vás zajímat

Ministři obrany členských zemí NATO se minulý čtvrtek dohodli, že do roku 2020 bude mít aliance v případě potřeby do 30 dní k dispozici 30 mechanizovaných praporů, 30 letek a 30 bojových plavidel. Generální tajemník aliance Jens Stoltenberg k tomu řekl, že se nepočítá s vytvořením nových jednotek, protože k rychlejšímu operačnímu nasazení budou připraveny stávající síly. Jedním z důvodů, proč se NATO rozhodlo posílit své vojenské kapacity, jsou mocenské ambice Ruska.

Gruško alianční záměry kritizoval a prohlásil, že Moskva podnikne všechna nezbytná vojenská opatření, aby zajistila svou bezpečnost.

 

 

Zdroj: ČTK

Plán bojové připravenosti NATO uškodí podle Ruska bezpečnosti v Evropě Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Odbory požadují od října růst platů

    Byznys ·

    Odbory požadují zvýšení sumy na platy učitelů o 15 procent a růst tarifů ostatních zaměstnanců veřejného sektoru o deset procent, a to už od října. Vyzvaly vládu, aby …

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.