reklama

Podnikatel Homolka kupuje po Sparkys i hračkářství Bambule

Podnikatel Petr Homolka kupuje podle deníku E15 přes firmu Wormelen Group síť prodejen hraček Bambule. Homolka minulý týden také odkoupil tuzemskou hračkářskou síť Sparkys. Podle E15 tak bude jeho skupina, pod níž spadá i e-shop 4kids.cz, s tržbami okolo 1,5 miliardy korun nejsilnější na českém hračkářském trhu.  

Mohlo by vás zajímat

Cena, za kterou Homolka provozovatele hračkářství Bambule firmu Alltoys koupí, nebyla zveřejněna. Dosavadní majitel společnosti Jaroslav Novozámský bude s vedením firmy ještě dva roky pomáhat. „Trh sám si vyžádal vytvoření silného hráče, který by byl rovnocenným partnerem jak provozovatelům obchodních center, tak velkým hračkářským značkám a mohl prosadit vyvážené obchodní vztahy, neboť současné podmínky, jaké byly schopny získat menší české společnosti, většinou jednostranně zvýhodňovaly nadnárodní řetězce,“ řekl deníku Novozámský.

Nový majitel prodejců hraček Petr Homolka se dosud věnoval hlavně jinému podnikání. Vlastní mimo jiné polovinu společnosti CRC Consulting, která se zaměřuje například na zajišťování víz mezi Evropskou unií a Ruskem.

V Česku patří mezi velké prodejce hraček vedle Sparkys a Bambule také například Dráčik, HM Studio a Pompo. Obrat tuzemského trhu s hračkami je zhruba pět miliard korun ročně.

 

Zdroj: ČTK

 

Podnikatel Homolka kupuje po Sparkys i hračkářství Bambule Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.