reklama

Podnikatelská důvěra v Německu dosáhla rekordního maxima

Podnikatelská důvěra v Německu v listopadu překvapivě stoupla a vyšplhala se tak na nové rekordní maximum. Informace vycházejí z výsledků průzkumu institutu Ifo. Údaje jsou další známkou příznivého vývoje německé ekonomiky ve čtvrtém čtvrtletí.

Mohlo by vás zajímat

Index podnikatelské důvěry, který je založen na průzkumu mezi zhruba sedmi tisíci německých firem, se v listopadu zvýšil na 117,5 bodu ze 116,8 bodu v předchozím měsíci. Analytici přitom v anketě agentury Reuters odhadovali listopadovou hodnotu indexu pouze na 116,6 bodu.

„Nálada mezi německými podniky je velmi silná,“ uvedl šéf Ifo Clemens Fuest. „Stojí za tím optimističtější očekávání podniků. Německá ekonomika je na cestě k výraznému růstu,“ dodal.

Spolkový statistický úřad ve čtvrtek potvrdil, že růst německé ekonomiky v letošním třetím čtvrtletí zrychlil na 0,8 procenta z 0,6 procenta ve druhém kvartálu. K růstu hrubého domácího produktu (HDP) velkou měrou přispěla příznivá bilance zahraničního obchodu.

Německá ekonomika je největší v Evropě a je na ní závislá i řada českých podniků. Německá vláda minulý měsíc zlepšila odhad letošního růstu HDP na dvě procenta z dříve předpokládaných 1,5 procenta. Tempo hospodářského růstu by tak bylo nejprudší od roku 2011.

 

 

Zdroj: ČTK

Podnikatelská důvěra v Německu dosáhla rekordního maxima Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Zeman chce Babiše jmenovat premiérem 6. prosince

    Společnost ·

    Prezident Miloš Zeman má v úmyslu jmenovat šéfa hnutí ANO Andreje Babiše předsedou české vlády 6. prosince. Plánovanou menšinovou vládu hodlá jmenovat 15. prosince. Ve…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.