reklama

Polský trh s komerčními nemovitostmi je v nerovnováze, varuje centrální banka

Polský trh s kancelářskými nemovitostmi čelí narůstající nerovnováze způsobené přebytkem developerských projektů. Jejich množství totiž převyšuje poptávku, zatímco ceny klesají. Na situaci upozornila Polská centrální banka ve své zprávě.

Mohlo by vás zajímat

 „Trh s komerčními nemovitostmi zažívá raketový boom a to vede ke značné míře neobsazenosti objektů,“ sdělila centrální banka. I přes tento fakt však developeři pokračují ve stavbě dalších kancelářských objektů.

Polsko se jako jediný člen EU vyhnulo recesi. Po odstartování globální finanční krize v roce 2008, přílakálo velké množství realitních developerů. Podobně na tom jsou s evropskými realitními trhy už jen města, jako je Paříž, Londýn a Moskva.  

Komerční prostory ve Varšavě jsou na ploše o rozloze 4 400 000 m² a více než 660 000 m² jich je ve výstavbě. Největším projektem je Warsaw Spire, na jehož projektování pracuje soukromá belgická společnost Ghelamco Group CMP.  

 

Zdroj: Bloomberg

Polský trh s komerčními nemovitostmi je v nerovnováze, varuje centrální banka Foto: Shutterstock.com: Varšava

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.