reklama

Pomůže Topolánkovi jeho zápal a energie, nebo jej potopí minulost?

Mirek Topolánek má za sebou nepříznivou politickou minulost. Na druhou stranu mu nechybí energie, kterou dokazuje v rámci své předvolební kampaně. Na rádiu Zet to řekl reportér portálu Seznam zprávy Václav Dolejší. Zásadní otázkou tak zůstává, zdali Topolánkovi pomůže jeho energie, nebo jej dožene jeho politická minulost. 

Mohlo by vás zajímat

„Mirek Topolánek opravdu do kampaně, která byla doposud poněkud nudná, vletěl jako torpédo a rozvířil prach. Já jsem s ním tento týden jezdil, když začal dělat kampaň ve středních Čechách a připomenu, že se po osmi letech vrátil do politiky,“ řekl Dolejší.

Dolejší říká, že Topolánek svoji kampaň začal rozpačitě. Zjistil totiž, že se komunikace směrem k voličům oproti minulosti změnila a musel se tomu přizpůsobit. Na náměstích už totiž nečekají desítky nebo stovky lidí. Z politika se musí stát extrovert, který se nebojí oslovovat veřejnost.

„Zpočátku, když jsme byli ještě v Dobříší, měl jakýsi ostych. Pak ale po návštěvě Příbrami, Benešova, Sedlčan už bylo vidět, že se do toho dostává a skoro bych řekl, že jeho styl kampaně je hodně podobný Andreji Babišovi,“ sdělil Dolejší na rádiu Zet.

Z Mirka Topolánka tak na jednu stranu vyzařuje energie. Je zřejmé, že jej to baví a nedělá mu problém lidi oslovovat. Na druhou stranu si ale podle Dolejšího s sebou nese těžký batoh svých historických kauz a mnoho lidí ho vnímá spíš kontroverzně. To nicméně dokázal aktuální průzkum agentury STEM/MARK, ve kterém Topolánka odmítlo 79 procent dotazovaných respondentů. Podporu mu vyslovilo pouhých 12 % lidí.

Topolánek tak musí přesvědčit potenciální voliče o tom, že jej nepředchází minulost. Naopak musí dokázat, že je politikem, který hodlá důstojně reprezentovat svoji zemi.

 

 

Celý rozhovor s Václavem Dolejším si můžete poslechnout v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Pomůže Topolánkovi jeho zápal a energie, nebo jej potopí minulost? Foto: Wikimedia Commons: Mirek Topolánek

reklama

Další články

  1. Zeman chce Babiše jmenovat premiérem 6. prosince

    Společnost ·

    Prezident Miloš Zeman má v úmyslu jmenovat šéfa hnutí ANO Andreje Babiše předsedou české vlády 6. prosince. Plánovanou menšinovou vládu hodlá jmenovat 15. prosince. Ve…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.