reklama

Poslanci dnes budou hlasovat o zákonu „lex Babiš“

Poslanci dnes budou hlasovat o sporných návrzích na omezení podnikání ministrů neboli „lex Babiš“. Předloha totiž míří na ministra financí Andreje Babiše (ANO), ač by měla dopadnout až na budoucí členy kabinetu. Vládní předloha předpokládá mimo jiné to, že politici by dávali majetková přiznání i při vstupu do politiky. Oznámení by se podávala do centrálního registru, který by vedlo ministerstvo spravedlnosti.

Mohlo by vás zajímat

Schvalování novely o střetu zájmů bude patřit k nejsledovanějším bodům dneška. Poslanci budou hlasovat o návrhu Jana Chvojky (ČSSD), podle kterého by členové vlády nesměli ovládat firmy včetně médií. Poslanec TOP 09 Martin Plíšek navíc chce, aby společnosti, v nichž by měli členové vlády nejméně čtvrtinový podíl, nedosáhly na nenárokové dotace a na veřejné zakázky.

Úpravy kritizuje hlavně hnutí ANO. Jeho předseda Babiš vlastní skupinu Agrofert včetně mediálního domu Mafra. Hnutí ANO se v případě schválení chystá napadnout zákon u Ústavního soudu.

V úvodním kole by mohli poslanci projednat například vládní návrhy na zavedení týdenní placené otcovské dovolené a možnosti rychlejšího čerpání rodičovského příspěvku. Na programu je taky předloha, která mimo jiné upravuje postup sběru a kontroly podpisů na petici na podporu nezávislého kandidáta na prezidenta.

 

 

Zdroj: ČTK, Zet

Poslanci dnes budou hlasovat o zákonu „lex Babiš“ Foto: ČTK/Kolařík Stanislav

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.