reklama

„Potěšení ze hry je nejdůležitější, výsledky jsou až druhořadé,“ říká beachvolejbalistka Kolocová

Kristýna Kolocová se naposledy stala vicemistryní Evropy ve volejbale. I přesto říká, že je pro ni nejdůležitější požitek ze hry. Výsledky jsou pak až druhořadé. Více informací se dozvíte v novém díle pořadu Myšlení první Ligy, kterým provází kouč, mentor a bývalý prezident Microsoftu pro Evropu Jan Mühlfeit. 

Další díly pořadu

Naposledy jste se stala vicemistryní Evropy. Jak se cítíte?

Cítím se pořád stejně. Člověka to nezmění, samozřejmě mám radost z úspěchu. Dlouhodobě se toho dá využít v rámci dalších sezón. Získávat na to finance, partnery a svaz. Další státní orgány to ocení, protože pro nás je důležité mít tu další sezónu dobře naplánovanou. Z tohoto pohledu je to skvělé, ale vnitřní pocit je takový, že jsem spokojená, jak hrajeme. Když s tím jsem spokojená, tak jestli máme dobré výsledky nebo ne, je vlastně druhořadé. Výsledky jsou možná víc důležité pro ostatní než pro mě. Já mám spíš potěšení ze hry, ale je fajn mít výsledky. Je to potřeba.

Kdo na vás měl v dětství největší vliv?

Co se týče rodiny, tak to byla nejspíš mamka. Taťka nás v nějakém relativně brzkém dětství opustil. Poté šlo následně o jejího manžela. Myslím si, že co se týče sportu a celkového fungování mého vnitřního, tak to byli trenéři a učitelé možná víc než to rodinné zázemí.

Na co všechno si myslíte, že máte talent?

To je docela těžká otázka. Myslím si, že to jsou vždycky věci, které má člověk nějakým způsobem rád. Mám ráda společnost a bavit se s lidmi. Myslím si, že nějaká komunikace není něco, s čím bych měla problém. Jsem ochotna říct, že v tom mám talent. Jde o celkové fungování s lidmi. Na druhou stranu neúplně vždy je to výhodou. Myslím si, že jsem také hodně upřímná. Může to být také velký talent, ale zároveň velká životní nástraha. Celkově si myslím, že jsem šikovná i s ohledem na sportovní i jiné činnosti. Jde například o nějaké ruční práce atak dále. Nejsem úplný nešika. Nějaké období jsem chodila strašně ráda na keramiku. Nevím, jestli je to mojí rodinou, která nemá vysoká očekávání, ale cokoli jsem vyrobila, tak jásali a říkali, jak je to krásné. A ptali se, jestli jsem to opravdu dělala, tak to mě potěšilo. Ráda vařím, myslím si, že nejsem úplně neschopná. Když vidím někoho jiného krájet cibuli, tak si říkám, že mi to docela jde.

Kterého úspěchu si ceníte nejvíce?

V tuto chvíli jsem schopna říci, že je to chlap, kterého jsem si našla. Musím říct, že je skvělý. Je to asi shoda náhod. Mně se líbil, když mi bylo šestnáct a vlastně jsme spolu začali být před pár lety. Bylo to deset let, co se mi poprvé líbil a co jsme se spolu začali kamarádit. Už tehdy jsem říkala, že to je docela dobrý kluk, ale to jsem měla někoho jiného a on měl někoho jiného. Rok s rokem šel, když jsme se po těch letech uviděli. Pak jsem si řekla, že to byl docela dobrý nápad. Toho by se mělo využít. Ale nemyslím si, že to byla úplně cílevědomost.

Představovala jste si v mládí, že budete známá a úspěšná?

Asi ne. Nikdy to nebyl můj sen nebo cíl, že bych viděla lidi, kteří jsou nějakým způsobem známí a že bych si říkala, že bych taková jednou chtěla taky být. Chtěla jsem být dobrá v tom, co dělám. V těch dílčích krocích jsem chtěla být nejlepší, ale kam mě to až dovede nebo co to přesně bude znamenat, to jsem si neuměla představit. 

Článek obsahuje pouze část rozhovoru. Celý rozhovor Jana Mühlfeita s Kristýnou Kolocovou si můžete poslechnout v playeru výše.

Pravidelné rozhovory s hosty rozvojového kouče, mentora a také bývalého prezidenta společnosti Microsoft pro Evropu Jana Mühlfeita na téma osobního rozvoje uvádíme v pořadu Myšlení první ligy na rádiu ZET každé pondělí po 10:45. 

Zdroj: Zet

„Potěšení ze hry je nejdůležitější, výsledky jsou až druhořadé,“ říká beachvolejbalistka Kolocová Foto: Zet: Kristýna Kolocová

reklama

Další články

1. Jak sestaví Babiš vládní koalici?

Společnost ·

Volby jsou za námi. Nyní se rozběhlo povolební vyjednávání o vládní koalici. Nad variantami, které mohou vzniknout, se ve vysílání rádia ZET zamyslel redaktor portálu …

2. Hnutí ANO navrhne na předsedu Sněmovny Vondráčka

Společnost ·

ítěz voleb, hnutí ANO nominuje do funkce předsedy nové Sněmovny dosavadního místopředsedu dolní komory Radka Vondráčka. Novinářům to po jednání zástupců ANO a ČSSD o u…

3. Katalánská krize vstupuje do rozhodujícího týdne

Společnost ·

Katalánská krize dnes vstupuje do rozhodujícího týdne, v němž zřejmě v pátek španělský Senát v historickém kroku omezí autonomii regionu na severu Španělska. Dnes má b…

4. Co se píše v českých denících o volbách

Společnost ·

Komentáře českých deníků se dnes věnují volebnímu úspěchu hnutí ANO a propadu podpory tradičních politických stran. Čeští voliči se podle Práva radikálně odvrátili od …

5. Jak o volbách píší české weby?

Společnost ·

Češi ve volbách zcela přepsali politickou mapu. Přibylo voličů, kterým nezáleží na ideovém zakotvení, ale důležitý je pro ně silný vůdce. Shodují se na tom v komentáří…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.