reklama

Praha slibuje wifi připojení na náplavce, Petříně nebo v ZOO

Od začátku příštího roku by měli mít lidé na dalších místech v Praze volný přístup k připojení na internet prostřednictvím wifi. Jde o pražskou zoologickou a botanickou zahradu, Petřín a vltavské náplavky, řekla dnes po jednání rady novinářům primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Pokud se pilotní projekt osvědčí, budou signálem pokryty třeba i Letná a Stromovka.

Mohlo by vás zajímat

„Pověřili jsme Operátora ICT, aby vypracoval projekt, který by měl říct, na jakých místech by měl signál wifi být a kolik by nás to stálo,“ řekla primátorka.

V úvahu podle ní přichází i instalace bezdrátových kamer, které by v daných lokalitách zvýšily bezpečnost. „V budoucnu bychom wifi sítě rádi propojili se systémem uličních lamp, které například sledují počet volných parkovacích míst, samy šíří wifi signál nebo třeba dobíjejí elektromobily,“ doplnila Krnáčová.

Dopravní podnik plánuje zavedení internetu také ve stanicích a vestibulech metra. Připojení k internetu by v budoucnu mělo být na zastávkách MHD. V minulosti podnik zavedl wifi v některých tramvajích a signál mobilních telefonů v tunelech na trase metra A z Dejvické do Motola. O dalším rozšíření signálu do tunelů jedná.

 

 

Zdroj: ČTK

Praha slibuje wifi připojení na náplavce, Petříně nebo v ZOO Foto: Sergei Afanasev / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.