reklama

Pražské letiště vypsalo tendr na dva nové provozovatele taxi

Letiště Praha vypsalo veřejnou soutěž, ve které hledá na příští čtyři roky dva provozovatele taxi, kteří budou vozit cestující Letiště Václava Havla. Nově najaté firmy začnou v Ruzyni fungovat od 1. ledna 2017. Uvedla to Lenka Zvolánková z Letiště Praha. Smlouvy s letištěm mají nyní AAA Radiotaxi a FIX, ty jim letos končí.

Mohlo by vás zajímat

Vypsání tendru předcházela několikaměsíční veřejná diskuse se všemi potenciálními zájemci o účast v tendru. „Naším cílem je postupovat v procesu výběru maximálně transparentně. Zároveň chceme spolupracovat s profesionálními partnery, kteří budou dlouhodobě garantovat poskytování kvalitní služby dle dohodnutých parametrů,“ uvedl člen představenstva Letiště Praha Jiří Petržílka.

Vedení letiště chce podle Zvolánkové zvýšit kvalitu taxislužby a komfort pro cestující. Vozy taxi by tak například měly být dostupné do pěti minut, a to 24 hodin denně a měly by být minimálně střední třídy, kdy žádné nebude starší tří let.

Tendr bude dvoukolový. V prvním bude hodnoceno splnění přesně definovaných kvalifikačních předpokladů jako bezúhonnost nebo dostatečné profesní a technické kvalifikační předpoklady k provozování taxislužby. V druhém pak budou v elektronické aukci vybráni vítězové.

Lhůta pro podání nabídek je nejpozději do pondělí 22. srpna 2016 do 12:00. Vybraní uchazeči jsou povinni zahájit provoz 1. ledna 2017, nebude-li sjednáno jinak. Smlouva se uzavírá na dobu určitou, a to do 31. prosince 2021.

Loni odbavilo pražské letiště 12,03 milionu cestujících, což je o 7,9 procenta více než v roce 2014. Ministerstvo financí chce do rozvoje pražského letiště investovat až 15 miliard korun. Pomocí těchto investic plánuje zvýšit počet cestujících na zhruba dvojnásobek. Cestující mají k dispozici nabídku 60 leteckých společností spojujících Prahu přímou linkou s více než 130 městy.

 

 

Zdroj: ČTK

Pražské letiště vypsalo tendr na dva nové provozovatele taxi Foto: nanka / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Čtrnáct zemí s nejlepší reputací na světě

    Společnost ·

    Výzkumná a poradenská společnost Reputation Institute vyhlásila žebříček zemí s nejlepší pověstí. Klíčové faktory, které v něm zohlednila se týkaly zejména kvality exp…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.