reklama

Putin prý neplánuje pátý mandát, vládní změny budou po inauguraci

Ruský vůdce Vladimir Putin, potvrzený v čele státu pro další šestileté období, se o vládních změnách rozhodne až po inauguraci. Řekl to po oznámení neúplných volebních výsledků na setkání s novináři. Otázku dalších případných mandátů označil za "legrační". Ústavní změny v této chvíli prý nepřipravuje.

Mohlo by vás zajímat

"Jen si to spočítejte, copak tady budu sedět do sta let? Ne!" řekl pobaveně Putin na otázku, zda uvažuje o dalších volbách v roce 2024. Svůj první prezidentský mandát nyní pětašedesátiletý Putin nastoupil v roce 2000.

Pokud jde o změny ve vládě, o nichž ruská média už delší dobu spekulují, pak prezident o nich uvažuje, ale přikročí k nim až po oficiálním uvedení do úřadu. "Pokud jde o předsedu vlády a vládu jako takovou, samozřejmě o tom přemýšlím. Fakticky bylo možné o tom uvažovat od dnešního dne, po oznámení výsledků voleb. Veškeré změny ale budou oznámeny až po inauguraci," řekl staronový prezident novinářům.

Ruští komentátoři považují za pravděpodobné, že nynější premiér a Putinův dlouholetý souputník Dmitrij Medveděv svůj premiérský post opustí. Za kandidáty bývají označováni renomovaný ekonom Alexej Kudrin, moskevský starosta Sergej Sobjanin nebo Putinův kancléř Anton Vajno.

 

Zdroj: ČTK

Putin prý neplánuje pátý mandát, vládní změny budou po inauguraci Foto: Shutterstock

reklama

Další články

  1. V Rusku probíhají volby, hlasuje už i Moskva

    Společnost ·

    Do prezidentských voleb v Rusku se zapojila nejlidnatější centrální část země. V Moskvě se volební místnosti za silného mrazu otevřely v 8:00 místního času (6:00 SEČ).…

  2. Koncernu Volkswagen v únoru znovu stoupl odbyt

    Byznys ·

    Německý automobilový koncern Volkswagen pokračuje ve zvyšování odbytu, dodávky zákazníkům v únoru meziročně vzrostly o 7,2 procenta na 737 700 vozů. Informovala o tom …

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.