reklama

Putin viní USA z toho, že se snaží ovlivnit ruské prezidentské volby

Ruská hlava státu Vladimir Putin ve čtvrtek obvinil Spojené státy z toho, že mají v úmyslu vyvolat problémy v rámci tamních prezidentských voleb, které se uskuteční v březnu příštího roku. Podle agentury TASS uvedl, že jde o odvetu za domnělé vměšování Ruska do loňských voleb prezidenta USA.

Mohlo by vás zajímat

Putin se takto vyjádřil při setkání se zaměstnanci kompresorového závodu v Čeljabinsku. Reagoval přitom na zprávy o dalších diskvalifikovaných ruských sportovcích kvůli dopingu před zimními olympijskými hrami, jež se budou konat v únoru v jihokorejském Pchjongčchangu.

„Co mě znepokojuje: Olympiáda má začít v únoru, a prezidentské volby jsou u nás kdy? V březnu. Existuje velmi velké podezření, že se to všechno dělá s cílem vyvolat pro někoho nezbytnou situaci nespokojenosti sportovních fanoušků, sportovců s tím, že stát má údajně něco společného s nepravostmi a je za to odpovědný...," řekl Putin.

Spojil přitom finanční závislost mezinárodních sportovních organizací, včetně Mezinárodního olympijského výboru, na sponzorech, vlastnících televizních práv a zadavatelích reklam. „A kontrolní balík je ve Spojených státech,“ dodal.

„V reakci na naše domnělé vměšování do jejich voleb (v USA) chtějí vyvolat problémy při volbách ruského prezidenta,“ prohlásil pak podle agentury TASS Putin v této souvislosti.

 

 

 

Zdroj: ČTK

Putin viní USA z toho, že se snaží ovlivnit ruské prezidentské volby Foto: Anton Romanov / Shutterstock.com: Ruský prezident Vladimir Putin

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.