reklama

Řecko uvažuje o další privatizaci, chce prodat podíl v přístavech v Pireu a Soluni

Řecko uvažuje o prodeji většinového podílu v hlavních řeckých přístavech v Pireu a Soluni. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na zdroje z řecké vlády. K další privatizaci zemi tlačí podmínky mezinárodních věřitelů, jejichž splnění by vedlo k uvolnění finanční pomoci.  

Mohlo by vás zajímat

Řecká vláda, v níž má hlavní slovo levicová formace SYRIZA, přitom po nástupu k moci po lednových parlamentních volbách uváděla, že zejména privatizaci přístavu Pireus, který chtěla ovládnout čínská dopravní společnost Cosco Group, zastavuje.

V rámci vyjednávání s mezinárodními věřiteli, kteří další výplatu pomoci po odmítnutí reforem zaváděných předchozí vládou pozastavili, začal nový kabinet ze svých předvolebních slibů slevovat. Zatímco někteří ministři obnovení privatizace avizovali, jiní ji stále odmítají.

Země se ale mezitím dostává do finanční tísně a přeje si dohodnout se s věřiteli nejpozději v první květnové dekádě, kdy musí přichystat peníze na splátku další části dluhu Mezinárodnímu měnovému fondu.

Nejednalo by se o první privatizaci. Minulý týden řecká vláda oznámila, že prodala licenci na dostihové sázky za více než 40 milionů eur firmě OPAP. Více se dočtete zde.

 

 

Zdroj: ČTK

 

Řecko uvažuje o další privatizaci, chce prodat podíl v přístavech v Pireu a Soluni Foto: shutterstock.com - A. Tsipras

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.