reklama

Renault musí kvůli vysokým emisím upravit motory 15 tisíc automobilů

Francouzský výrobce automobilů Renault svolá k úpravě 15 tisíc vozů tak, aby jejich motor odpovídal emisním normám. Informovala o tom francouzská ministryně životního prostředí Ségolene Royalová. Akcie Renaultu, který je druhým největším francouzským výrobcem automobilů, minulý týden zaznamenaly prudký propad. Důvodem byla kontrola pracoviště automobilky zaměřená na technologie měření emisí.

Mohlo by vás zajímat

Ségoléne Royalová podle rozhlasové stanice RTL uvedla, že Renault „se zavázal svolat 15 000 vozidel, aby je zkontroloval a správně seřídil, aby filtrační systém fungoval“ za všech teplotních podmínek. „Nová auta musejí odpovídat normám,“ řekla ministryně, podle které Renault emisní normy nepřekračuje sám. Žádné další výrobce ale konkrétně nejmenovala, uvedla agentura AFP.

Royalová krátce po vypuknutí emisního skandálu automobilky Volkswagen nařídila ve své zemi testy aut různých značek. Konkrétně u Renaultu zkoušky ukázaly překročení norem oxidu uhličitého a oxidů dusíku. Vláda ale zdůrazňuje, že v autech Renaultu není systém umožňující manipulovat s výsledky měření emisí - na rozdíl od Volkswagenu, který loni připustil, že příslušným softwarem je po celém světě vybaveno asi 11 milionů jeho aut se vznětovými motory.

 

 

Zdroj: ČTK

Renault musí kvůli vysokým emisím upravit motory 15 tisíc automobilů Foto: otomobil / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.