reklama

Republikáni prý našli důkazy o vině Clintonové v aféře s poštou

Republikánští kongresmani objevili omyly a rozpory ve vyšetřování aféry kolem elektronické pošty bývalé ministryně zahraničí a prezidentské kandidátky Hillary Clintonové. Napsal to v úterý zpravodajský server The Hill. Clintonová, která předloni prohrála zápas o Bílý dům s Donaldem Trumpem, používala k rozesílání služební pošty soukromý účet. Podle zprávy vyšetřovatelů FBI bylo její jednání krajně nezodpovědné, nikoli ale trestné.

Mohlo by vás zajímat

Republikánští členové klíčových výborů amerického Kongresu našli poprvé důkazy o spáchání trestného činu, napsal The Hill s odvoláním na poslance a vyšetřovatele. Písemné důkazy prý svědčí o tom, že Clintonová přes svůj soukromý nezabezpečený účet odesílala tajné dokumenty, a překročila tím zákon.

Samotné spisy FBI údajně konstatují, že rozesílání "velkého objemu" tajné pošty je důkazem trestného činu a zároveň svědčí o křivé výpovědi "důležitého svědka" při výslechu. Jméno svědka je v protokolech FBI začerněno, ale podle The Hill jde o pracovníka počítačové firmy, která měla poštovní server Clintonové ve správě.

Vyšetřovatelé FBI nicméně v roce 2016 Clintonovou z podezření z trestného činu očistili. Stalo se tak v době, kdy už byly důkazy o její vině jasné, a navíc ještě před výslechem klíčových svědků, tvrdí podle serveru The Hill republikáni. Oproti zvyklostem dohlížela na vyšetřování malá skupina lidí ve washingtonské centrále FBI.

Podle republikánských kongresmanů nalezené důkazy posilují podezření, že vedení FBI zmanipulovalo výsledky šetření, aby Clintonovou zbavilo obvinění. FBI informace republikánů odmítla komentovat. Demokraté připustili, že postup vyšetřovatelů byl neobvyklý, nicméně obvinili Republikánskou stranu, že záležitost politizuje, napsal The Hill.

 

Zdroj: ČTK

Republikáni prý našli důkazy o vině Clintonové v aféře s poštou Foto: Shutterstock

reklama

Další články

 1. USA pozastavily vojenskou pomoc Pákistánu

  Společnost ·

  Americká vláda opět pozastavila vojenskou pomoc Pákistánu v hodnotě víc než čtvrt miliardy dolarů (5,4 miliardy korun). Slibovanou podporu měl Islámábád dostat už loni…

 2. Jaký bude rok 2018 podle Donalda Trumpa?

  Společnost ·

  Americký prezident Donald Trump předpovídá úspěšný rok 2018. Před svým soukromým klubem na Floridě oznámil, že půjde o „úžasný a fantastický“ rok. Podle americké hlavy…

 3. Příjmy státu z DPH v posledních letech rostou

  Byznys ·

  Příjmy státu z daně z přidané hodnoty (DPH) v posledních letech trvale rostou. Zatímco celostátní inkaso DPH bylo za rok 2009 zhruba 254 miliard korun, předloni to byl…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.