reklama

Rozkoly uvnitř Okamurova SPD, dojde k podobnému scénáři jako u Úsvitu přímé demokracie?

Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury zažívá podobné peripetie jako jeho bývalá strana Úsvit přímé demokracie, která uspěla v roce 2013 v parlamentních volbách. Tehdy se rozhádala a její poslanci se začali obviňovat z toho, kdo ze stranické kasy vytahuje peníze. Na rádiu Zet o aktuálních problémech Okamurovy strany hovoří reportér portálu Seznam zprávy Václav Dolejší. 

Mohlo by vás zajímat

Hádky kolem uskupení Úsvit a přímá demokracie měly v konečném zúčtování následek představující rozpad politické strany.

„Tomio Okamura si tedy založil novou formaci SPD a v ní se už nyní měsíc po volbách ozývají opět rebelové a scénář se opakuje. Tentokrát to ještě není tak žhavé,“ řekl Dolejší na rádiu Zet.

Kritiku vyjadřují především někteří straníci na Vysočině a v Moravskoslezském kraji. Ti kritizují místní šéfy SPD. Nelíbí se jim totiž, že na ně po úspěšných volbách zapomněli.

„Je možné, že v tom je i jejich vlastní zhrzenost. Jde totiž o lidi, kteří se naopak do Poslanecké sněmovny nedostali a možná jsou naštvaní, že lidé, kteří se naopak do Sněmovny dostali, je nepřibrali do nějakých placených rolí asistentů a podobně,“ sdělil Dolejší.

Důsledky tohoto rozbouření členů uvnitř strany nicméně způsobily v Moravskoslezském kraji odchod některých straníků. Dokonce dochází k sepisování petice, na základě níž má dojít k odvolání místního krajského předsedy a nově zvoleného poslance Lubomíra Volného. Konkrétně pak jde o člověka, který se v rámci předvolební debaty, jež se konala v autobuse, pohádal s ministrem zahraničí a lídrem ČSSD Lubomírem Zaorálkem.

„Dokonce to vypadalo, že se pánové půjdou ven poprat před autobus, protože na sebe křičeli, že to vyřeší po Ostravsku a bouchali pěstmi do dlaní. Nakonec k tomu nedošlo. Tento divočák je dnes poslancem za SPD. Je možná moc divoký i na členy svého hnutí, protože ho označují za diktátora a snaží se ho odvolat,“ informoval Dolejší.

 

 

Článek obsahuje pouze úryvky s reportérem portálu Seznam Zprávy Václavem Dolejším. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet 

Rozkoly uvnitř Okamurova SPD, dojde k podobnému scénáři jako u Úsvitu přímé demokracie? Foto: Michal Kvapil / Zet

reklama

Další články

  1. OPEC se dohodl, že prodlouží omezení těžby ropy

    Byznys ·

    Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se na čtvrtečním zasedání ve Vídni dohodla na tom, že prodlouží omezení těžby ropy o devět měsíců, tedy do konce příštího roku…

  2. Mohou se obyvatelé Zimbabwe těšit na budoucnost?

    Společnost ·

    Jaká bude budoucnost Zimbabwe po politickém pádu jejího dlouholetého prezidenta Roberta Mugabeho? Nebude jeho nástupce Emmerson Mnangagwa, ještě do nedávna jeho pravá …

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.