reklama

Ruská armáda loni pokračovala v pečlivé kontrole oběžné dráhy

Ruská armáda loni pokračovala v pečlivé kontrole situace v kosmickém prostoru kolem Země. Informuje o tom dnes agentura TASS s odvoláním na údaje ministerstva obrany, podle něhož ruské kosmické vojsko v roce 2016 odhalilo a zařídilo sledování zhruba 930 objektů.

Mohlo by vás zajímat

„Specialisté hlavního centra pro sledování vesmírné situace provedli během loňského roku kolem dvou tisíc zvláštních operací souvisejících se změnou situace v kosmu,“ sdělil agentuře TASS nejmenovaný zdroj ministerstva obrany.

„Při této práci objevili a zajistili sledování kolem 930 kosmických objektů a zkontrolovali vynesení zhruba 300 aparátů na oběžnou dráhu,“ uvádí se ve zprávě agentury. Součástí loňských aktivit ruské vesmírné rozvědky byla i kontrola „balistické existence“ 315 kosmických objektů.

Kromě toho hlavní centrum vydalo 12 varování týkajících se nebezpečného přiblížení různých objektů k vesmírným aparátům „ruského orbitálního uskupení“.

Podle ministerstva obrany byla mimořádná pozornost věnována kontrole množství a stavu „orbitálních uskupení cizích kosmických systémů“. Pod pečlivým dohledem prý byla i realizace experimentů na oběžných drahách kolem Země s kosmickými přístroji jiných států.

Ruské ozbrojené síly tvoří pozemní, vzdušné a námořní síly. Součástí vzdušných sil jsou vojska protivzdušné a kosmické obrany.

 

 

Zdroj: ČTK

Ruská armáda loni pokračovala v pečlivé kontrole oběžné dráhy Foto: Shutterstock.com - Ilustrační foto

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.